الزام واسطه‌های نقل و انتقالات به ثبت اطلاعات در سامانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 04 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۲۱۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال از الزام واسطه‌های نقل و انتقالات به ثبت اطلاعات در سامانه مربوطه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از فدراسیون فوتبال؛ جمشید نورشرق رئیس کمیته وضعیت بازیکنان گفت: با توجه به الزامات فیفا از جمله مقررات ناظر بر فعالیت واسطه ها، ثبت همه اطلاعات مربوط به فعالیت واسطه‌های نقل و انتقالات و اعلام مراتب به فدراسیون جهانی الزامی است. بر همین اساس با همکاری کمیته فناوری اطلاعات و کمیته عضویت فدراسیون، سامانه ویژه ثبت اطلاعات واسطه‌های فوتبال طراحی و بارگذاری شده است.
 
الزام واسطه‌های نقل و انتقالات به ثبت اطلاعات در سامانه

وی افزود: واسطه‌های دارای پروانه قانونی فعالیت، ملزم هستند اقدامات خود را در این سامانه ثبت کنند. این موضوع هم شامل انعقاد قرارداد واسطه گری با بازیکنان و مربیان می‌شود و هم قرارداد‌های نقل و انتقالاتی که با باشگاه‌ها به ثبت می‌رسد را در بر میگیرد.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان اضافه کرد: در واقع زمانی که یک بازیکن با واسطه قراردادی منعقد می‌کند لازم است همه اطلاعات این قرارداد ازجمله مدت، تاریخ آغاز و تاریخ انقضا در سامانه ثبت شود همینطور تمامی اطلاعات قراردادی که دراجرای قرارداد واسطه گری، بین بازیکن، مربی و سایر عوامل با باشگاه امضاء شده هم لازم است در این سامانه به ثبت برسند. البته در مرحله دوم ارتقاء سامانه خود باشگاه‌ها هم موظف هستند در مواردی که از خدمات واسطه‌ها استفاده میکنند نسبت به ثبت اطلاعات مربوطه اقدام کنند.

نورشرق گفت: پیامد مهم ثبت اطلاعات مورد اشاره این است که ارکان فدراسیون از جمله کمیته وضعیت بازیکنان، در صورتی به دعاوی مرتبط با اینگونه قرارداد‌ها رسیدگی خواهند کرد که قبلا اطلاعات مربوط به قرارداد‌ها در سامانه ثبت شده باشد و در غیر اینصورت امکان رسیدگی به درخواست‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف اصلی فدراسیون فوتبال و کمیته وضعیت شفافیت حوزه نقل و انتقالات و ایجاد یک منبع مستند و موثق در خصوص اطلاعات قراردادی است. درج و ثبت اطلاعات مرتبط با قرارداد همکاری واسطه‌ها همچنین قرارداد‌های نقل و انتقالات علاوه بر شفاف سازی و جلوگیری از بروز حواشی، موجب ایجاد نظم و انضباط لازم و ارتقاء جایگاه فعالیت واسطه‌های نقل و انتقالات در فوتبال کشور و همینطور تدارک ضمانت اجرا‌های قانونی لازم در جهت حمایت حقوقی از فعالیت‌های واسطه‌های رسمی دارای پروانه فعالیت از فدراسیون فوتبال خواهد بود.

رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال در پایان گفت: امیدواریم با تلاشی که فدراسیون فوتبال در این مدت آغاز کرده و خصوصا نظارت و پیگیری‌های مستمر دبیرکل محترم فدراسیون جناب آقای نبی شاهد ساماندهی هرچه بیشتر فعالیت‌ها در این حوزه باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °