برخورد مقتدارانه یگان‌های ویژه ناجا با مخلان نظم و امنیت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۲۳۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
سردار حسن کرمی گفت: مخلان نظم و امنیت ایران اسلامی این را بدانند که یگان‌های ویژه ناجا با قدرت در مقابل کسانی که به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی و از بین بردن امنیت مردم هستند، می‌ایستد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار «حسن کرمی» فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در جلسه‌ای که به صورت ویدئوکنفرانس با فرماندهان و کارکنان یگان‌های ویژه سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: هرآنچه که در ایران اسلامی از آن بهره‌مند هستیم، از برکت انسانی‌هایی مجاهد و مبارزی است که در طول ۴۰ سال انقلاب نقش‌آفرینی کرده‌اند و با از خودگذشتگی در مقابل دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی ایستادند تا ذره‌ای از این آب و خاک به دست متخاصمان نیفتد.

وی با تأکید بر ضرورت دشمن‌شناسی، افزود: ایران در طول تاریخ در معرض تاخت و تاز‌های فراوانی از سوی دشمنان قرار گرفته است؛ شکل‌گیری بزرگ‌ترین تمدن‌ها و ادیان مختلف در ایران که آثار آن هنوز قابل لمس است، وجود منابع و ذخایر طبیعی؛ از دلایل گوناگونی است که قبل از پیروزی انقلاب کشور‌هایی مانند آمریکا و انگلیس را واداشت که بر این کشور احاطه پیدا کنند، اما با هدایت‌های به‌موقع امام خمینی (ره) و افزایش بصیرت مردم نتوانستند به اهداف خود برسند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا، ایران را کشوری اثرگذار در تاریخ دانست و بیان کرد: یکی از اهداف انقلاب ترویج فرهنگ ناب اسلام در دیگر کشور‌ها بوده است، فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی توانسته در قلب اروپا، آمریکا و دیگر کشور‌ها اشاعه پیدا کند. هم‌اکنون ایران در موارد مختلف به‌خصوص مقاومت و ایستادگی در مقابل ظلم و همدلی و همبستگی مردم، سرلوحه کشور‌های دیگر قرار گرفته است.

سردار کرمی تصریح کرد: ملتی که هویت خود را از دست بدهد و مردمش با هم یکدل نباشند، اجانب بر آن کشور چیره می‌شوند و بر مردم احاطه پیدا می‌کنند؛ به یقین می‌توان گفت نتیجه عدم همدلی و همبستگی ملت، سقوط آن کشور را به دنبال دارد.

اما مردم ایران با داشتن این سلاح، یعنی همبستگی و همدلی در زمان رژیم طاغوت به پا خاستند و انقلابی به یادماندنی از خود به جای گذاشتند تا سایه ننگین آمریکا، انگلیس و رژیم شاهنشاهی که با هدف از بین بردن هویت ایرانی در این کشور رخنه کرده بودند، از بین برود و به جهانیان ثابت کنند که ایران کشوری مستقل است.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و ایادی غرب منافع خود را در ایران از دست رفته می‌دیدند، با انواع و اقسام فشار‌ها و تحریم‌ها با قصد اینکه شاید دوباره بر ایران چیره شوند، تمام تلاش خود را کردند؛ اما با بصیرت مسئولان، مردم و نیرو‌های مسلح مقتدر تا کنون نتوانسته‌اند به هیچ‌یک از اهداف خود دست پیدا کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه مردم در جنگ نظامی و فتنه‌ها پیروز شده‌اند، ان‌شاءالله در جنگ اقتصادی هم پیروز می‌شوند»، ادامه داد: از اهداف اصلی دشمنان، فرهنگ و اقتصاد ایران است، بدخواهان این نظام و انقلاب با القاء اینکه ایران دچار مشکلات اقتصادی زیادی شده است، به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان هستند؛ اما دشمن این را بداند که مردم آگاه و با بصیر ایران اسلامی کاملاً با حربه‌ها و دسیسه‌های آنان آشنایی دارند و به این نتیجه رسیده‌اند که تمام مشکلات از سوی دشمنان این کشور است.

رئیس پلیس ویژه کشور با بیان اینکه مردم ایران طرفدار و حامی اسلام، انقلاب و رهبری هستند، گفت: دشمن با عملیات روانی و وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها به دنبال ضربه زدن به این نظام و انقلاب است، آن دسته از کسانی که در داخل و خارج دست به دست دشمنان داده‌اند و به آنان کمک می‌کنند تا به اهدافشان برسند، بدانند که در این کشور جایی ندارند و نیرو‌های مسلح با حمایت مردم نخواهند گذاشت کوچک‌ترین مشکلی کشور و مردم را تهدید کند.

ارتقاء سطح دانش و آگاهی کارکنان در اولویت برنامه‌ها

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا ارتقاء سطح دانش و آگاهی کارکنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: کارکنان نیرو‌های مسلح به‌خصوص نیروی انتظامی و یگان‌های ویژه نباید تحت تاثیر القاء دشمنان به خصوص در فضای مجازی قرار بگیرند؛ پس از دشمن‌شناسی، می‌توان با برنامه‌ریزی مدون و آموزش نوین متناسب با نیاز‌های مأموریتی به راحتی در مقابل دشمن با هر حربه و دسیسه‌ای ایستادگی کرد و اقتدار و صلابت نیرو‌های مسلح کشور بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

وی قدرت فزاینده ایران در منطقه و جهان را برای دشمنان غیر قابل تحمل دانست و تصریح کرد: نیرو‌های مسلح با ارتقاء توان عملیاتی و لجستیکی باید خود را نسبت به قبل قوی‌تر کنند، یگان‌های ویژه به‌عنوان نوک پیکان در ناآرامی‌ها نیز در کنار سایر رده‌ها باید خود را از نظر قوای جسمانی و همچنین تجهیزات نوین، به‌روز و قوی کند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا کسب مهارت و تخصص توسط کارکنان را از ارکان اصلی موفقیت در مأموریت‌ها عنوان و اذعان کرد: این مهم باید سرلوحه همه فرماندهان قرار بگیرد تا با ارتقاء سطح مهارت و تخصص کارکنان، مأموریت‌ها را در سطحی مطلوب به سرانجام برسانند.

سردار کرمی ادامه داد: در زمان بحران و ناآرامی‌ها، تعدادی با هدف از بین بردن نظم و امنیت جامعه و مردم دست به اقدامات مخرب و خشونت‌آمیز می‌زنند؛ فرماندهان باید با ارتقاء سطح هوشیاری کارکنان، صف مردم را از آن عده معدود جدا کنند و در عین رأفت اسلامی، قاطعانه در مقابل آنان بایستند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پایان گفت: مخلان نظم و امنیت ایران اسلامی این را بدانند که یگان‌های ویژه ناجا با قدرت در مقابل کسانی که به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب اسلامی و از بین بردن امنیت مردم هستند، می‌ایستد و نخواهد گذاشت کوچک‌ترین خدشه‌ای به این مردم و کشور وارد شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °