خروج نظامیان آمریکا از دو پایگاه در افغانستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 27 شهريور 1400
کد خبر : ۷۹۸۲۷۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
سخنگوی استاندار ننگرهار افغانستان اعلام کرد که نظامیان آمریکایی دو پایگاه خود در شهرستان‌های «هسکه مینه» و «اچین» در این استان را به نظامیان افغان سپردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، «عطاالله خوگیانی» روز پنجشنبه به رسانه‌های محلی افغانستان گفت که این پایگاه‌ها از امروز بدست نیرو‌های ارتش قرار می‌گیرد و امنیت منطقه را آن‌ها تامین می‌کنند.

به گفته وی نظامیان آمریکایی سه سال پیش در شهرستان‌های اچین و هسکه مینه پایگاه نظامی ایجاد کرده بودند که اکنون، پس از امضای توافقنامه صلح با طالبان این پایگاه‌ها را ترک می‌کنند.

پنتاگون یا وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که در ۱۳۵ روز بعد از توافقنامه ۱۰ اسفند پارسال (۲۹ فوریه) با طالبان پنج پایگاه خود را درافغانستان ترک و آن‌ها را به نظامیان افغان سپرده اند.

براساس گزارش پنتاگون اکنون تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان به ۸ هزارو ۶۰۰ نفر رسیده و نظامیان کشور‌های عضو ناتو نیز کاهش یافته است.

براساس توافقنامه آمریکا و گروه طالبان قرار است ۱۴ ماه پس امضای توافقنامه تمام نیرو‌های آمریکایی و سازمان ناتو افغانستان را ترک کنند و دولت افغانستان با گروه طالبان تا این مدت برسر چگونگی اداره آینده این کشور توافقنامه صلح امضا کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °