خبر مشروح ۱۳ پنج شنبه ۲ مرداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:08 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۸۲۷۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
آمار هشدار دهنده فوتی های کرونا؛ ارسال اسامی ۲۵۰ صادرکننده متخلف به قوه قضائیه؛ و بهره برداری از ۸۱۵ طرح ملی در عرصه آب و خاک و کشاورزی از عناوین این بخش خبری بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آمار‌های کرونایی، هشداردهنده‌تر شده.
از میان مبتلایان جدید ۲۴ ساعته، بیش از هفتاد و پنج درصدشان، کارشان به بستری کشیده. شمار فوتی‌های جدید هم متاسفانه رکورد تلخی دیگر را ثبت کرده: جان باختن ۲۱۹ هموطن مبتلا به کرونا فقط در یک روز. این، دومین آمارء بالای فوتیء ۲۴ ساعته، در ۵ ماه گذشته است. یعنی هر ۷ دقیقه یک ایرانی، قربانی کرونا. (گزارش)

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: استفاده ۹۵ درصدی از ماسک در تمام مدت خروج از منزل، بهترین راه مقابله با کروناست. دکتر حریرچی با اشاره به افزایش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، مهم‌ترین علت را کاهش ترس مردم از این ویروس دانست.

رئیس ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران هم گفت: پیشنهاد این ستاد تمدید برخی محدودیت‌های اجتماعی بعد از هشتم مرداد است.

۲۵ استان کشور در وضع قرمز و هشدار کرونایی...
حال سه هزار و ۶۰۹ نفر از مبتلایان به کرونا در کشور کاملاً وخیم است. مسئولان بهداشتی همچنان، رعایت دستورالعمل‌ها و پرهیز از سفر را برای در امان ماندن از کرونا، ضروری می‌دانند. (گزارش)

ارسال اسامی ۲۵۰ صادرکننده متخلف، از بانک مرکزی به قوه قضائیه.
این اشخاص حقیقی یا حقوقی، بخشی از ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات را، برنگردانده‌اند. بانک مرکزی تاکید کرده، برای پیگرد بقیه‌ی صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادراتشان را برنگردادنده اند نیز، از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد کرد. طبق قانون، همه صادرکنندگان مکلفند، ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند تا به چرخه اقتصاد بازگردد.
*
معاون اول قوه قضائیه هم تاکید کرده: با کسانی که ارز را به چرخه اقتصاد برنگردانده‌اند برخورد جدی می‌شود.

بهره برداری از ۸۱۵ طرح ملی در عرصه آب و خاک و کشاورزی ...
بهره برداری از این طرح‌ها در چارچوب پویش ملی «جهاد برای جهش تولید» در ۲۷ استان آغاز شد. رئیس جمهور در ارتباط تصویری با این مراسم بر ضرورت صنعتی شدن الگو‌های کشت تاکید کرد. آقای روحانی گفت: برای ما که در سرزمین خشک و نیمه خشک قرار گرفتیم بسیار مهم است که الگو‌های کشت و شیوه‌های آبیاری را از حالت سنتی به صنعتی برگردانیم.

رئیس قوه قضائیه در ارتباط تصویری با روسای دادگستری استان‌های مرکزی و هرمزگان، مصوبات سفر استانی سال گذشته به این دو استان را پیگیری کرد.

جزئیاتی جدید از کمک ودیعه‌ی مسکن به اجاره نشین‌ها.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: مستاجرانِ متقاضی، می‌توانند تسهیلات کمکی اجاره را، در اقساط سی ماهه بازپرداخت کنند. پیش از این قرار بود سود تسهیلات ماهانه و اصل تسهیلات یکجا پس از یک سال دریافت شود.

ثبت نام تسهیلات ودیعه مسکن از امروز در سامانه وزارت راه و شهرسازی آغاز می‌شود. وزیر راه و شهرسازی گفت ۶۰۰ هزار خانوار برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شناسایی شده‌اند.

کرونا در جهان می‌تازد و آرام ندارد. علاوه بر جان باختن صد‌ها هزار نفر تاکنون، بسیاری از امور زندگی انسان‌ها، ماههاست که تغییر کرده. از جمله قرار شده، مجمع عمومی سازمان ملل، این رویداد مهم جهانی هم، غیرحضوری بزگرات شود.

نشست سالانه سازمان ملل به علت شیوع کوید ۱۹ امسال با حضور مجازی سران جهان برگزار می‌شود. این نشست همزمان است با جشن یک هفته‌ای هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این نهاد جهانی. دبیرکل سازمان از سران جهان خواست، به علت مشکلاتی که ممکن است، به علت بیماری کرونا در سفر آن‌ها به نیویورک وجود داشته باشد، بیانیه‌های خود را ویدئویی ارسال کنند.
شمار مبتلایان به کرونا در جهان در حالی از ۱۵ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر فراتر رفته است که تا کنون ۹ میلیون و ۳۵۵ هزار نفر از آن‌ها سلامت خود را باز یافته و بیش از ۶۳۰ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.
*
آمریکا همچنان در صدر کشور‌های آسیب‌دیده از ویروس کووید ۱۹ باقی مانده و بر اساس داده‌های جهانی ابتلای چهار میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به کرونا ثبت شده. از این تعداد بیش از ۱۴۶ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا، با پیشی گرفتن از نیویورک، بیشترین بیمار کرونایی را دارد. حدود ۴۱۵ هزار نفر در این ایالت به کرونا مبتلا هستند. این ویروس علاوه بر تلفات گسترده انسانی، تبعات اجتماعی و اقتصادی وسیعی در جامعه آمریکا داشته.
-
رابرت دنیرو، بازیگر مطرح آمریکایی، با انتشار مطلبی در فضای مجازی، ترامپ را ویروس خواند.
*
شرایط کرونایی برزیل، کپی برابر اصل با آمریکاست. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور، به بیش از دو میلیون و ۲۳۱ هزار نفر رسیده و تعداد کشته‌ها هم از ۸۲ هزار نفر فراتر رفته.

به همراه برزیل، شمار مبتلایان به ویروس کرونا، در آمریکای لاتین و منطقه دریایی کارائیب به حدود ۴ میلیون نفر رسیده است. پرو مکزیک و شیلی دیگر کشور‌های این منطقه هستند که در فهرست ۱۰ کشور با بیشترین آمار کرونا قرار دارند. در بولیوی رسانه‌ها از کشف ۴۲۰ جسد در خانه‌ها و خیابان‌ها و خودرو‌ها طی ۵ روز گذشته خبر دادند که بیشتر آن‌ها آلوده به کرونا بوده اند.

*
انگلیس همچنان، در فهرست ۱۰ کشور با آمار بالای فوتی‌های کرونا، در رتبه سوم است. همزمان با افزایش ساعتی شمار جان باختگان در این کشور، بسیاری از کسب و کار‌ها در معرض ورشکستگی قرار گرفته اند.
*
در شرق آسیا خبر‌ها از کاهش بیش از دو درصد رشد اقتصادی کره جنوبی تحت تاثیر کرونا حکایت دارد. گفته شده این کاهش رشد در بیش از دو دهه گذشته بی سابقه است. آمار بیماران در دیگر کشور شرق آسیا، ژاپن هم در حال افزایش است.

پنجمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیماربا هدف ترویج فرهنگ خود مراقبتی و ارتقای آموزش بیمار و جامعه و محوریت بیماری کرونا برگزار شد.

یکی از مهمترین دغدغه‌ها و مشکلات بیماران و همراهانش در دوره درمان، اسکان و دسترسی بهتر به خدمات درمانی و حمایتی است. همراه سرا، این امکانات را برای آنان فراهم می‌کند. (گزارش)

با شیوع کرونا، بسیاری از خیران وگروه‌های مختلف مردمی در مساجد کشور بانی خیر شدند تا باری از مشکلات افراد نیازمند بردارند. (گزارش)

برداشت گندم در مازندران به روز‌های پایانی خود نزدیک می‌شود. حدود ۶۰ هزار هکتار از زمین‌های استان زیر کشت گندم رفته است. کشاورزان مازندرانی به شکرانه برداشت این محصول زکات پرداخت می‌کنند. (گزارش)
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در مقابل حملات سایبری از هر وسیله‌ای، ازجمله ظرفیت‌های سایبری استفاده می‌کنیم. آقای موسوی گفت سامانه‌های پدافند سایبری روزانه هزاران حمله کوچک و بزرگ را دفع می‌کنند. سخنگوی وزارت خارجه از شناسایی دولت‌های حامی حملات گسترده به زیرساخت‌های کشور در هفته‌های اخیر خبر داد. آقای موسوی گفت خوشبختانه مهاجمان به اهداف اصلی خود در این حملات نرسیده‌اند. سخنگوی وزارت خاجه یادآور شد آتش سوزی‌های اخیر ربطی به حملات سایبری ندارد. آقای موسوی با اشاره به دستور گستاخانه اخیر ترامپ گفت: از این پس دولت آمریکا مظنون اصلی حملات سایبری به ایران خواهد بود. سخنگوی وزارت خارجه افزود حق خود را برای دفاع مشروع و پاسخ متناسب و مقتضی به حملات سایبری و غیرسایبری محفوظ می‌دانیم. یک مقام سابق سیا اخیرا از دستور ترامپ برای ساماندهی حملاتی سایبری علیه ایران، روسیه و دیگر کشور‌ها پرده برداشت.

دستور رئیس جمهور آمریکا به سرکوب اعتراضات پیش از انتخابات
ای‌بی‌سی‌نیوز گزارش داد ترامپ می‌خواهد نظم و امنیت لازم برای برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ را با اعزام نظامیان بیشتر به شهر‌ها تامین کند. بر اساس برنامه جدید، قرار است نیرو‌های فدرال، اف. بی. آی و نظامیان مارشال برای سرکوب اعتراضات روانه شهر‌های آمریکا شوند. شهردار نیویورک گفت: اجازه ورود نیرو‌های فدرال را به شهر نمی‌دهیم و این موضوع را به کاخ سفید اعلام کردیم. تمرکز کاخ سفید این روز‌ها بر شهر‌های شیکاگو و پورتلند بوده. در شیکاگو خشونت و تیراندازی‌های خیابانی به اوج رسیده و در پورتلند معترضان، با وجود سرکوب گسترده؛ خیابان‌ها را خالی نمی‌کنند. خیابان‌های پورتلند امروز هم، عرضه اعتراض مردم و خشونت پلیس و نظامیانی بود که از طرف ترامپ برای سرکوب اعتراضات آمده بودند.
برچسب ها: خبر مشروح ، خبر 13
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°