پیگیری و تلاش دستگاه قضا برای رفع مشکلات تولید + گزارش
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:54 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۲۹۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
رئیس قوه قضائیه گفت: دولت باید برای حمایت از تولید با فوریت و کار مضاعف برای رفع مشکل و تعیین وضعیت مجموعه‌های تولیدی و صنعتی آسیب دیده از خصوصی سازی اقدام نماید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین "سید ابراهیم رئیسی" امروز(پنجشنبه) در ارتباطی تصویری با رؤسای دادگستری استان‌‎های "مرکزی" و "هرمزگان" برای پیگیری مصوبات سفر به این استان ‎ها، سفر‌های استانی را فرصتی ارزشمند برای دیدار با مردم و همکاران دستگاه قضا و آشنایی با مسائل و مشکلات آن‌ها دانست، اما در عین حال تأکید کرد نتیجه این سفر‌ها باید گره ‎گشایی از کار مردم باشد.
 
رئیسی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته همکاران دستگاه قضا در استان مرکزی تأکید کرد: رونق و جهش تولید مساله‌ای محوری و از تأکیدات ویژه مقام معظم رهبری است و مسئولان همه استان‌ها بویژه استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی و تولیدی باید اهتمام داشته باشند هیچ خللی در چرخه تولید ایجاد نشود.

رئیس قوه قضاییه متذکر شد: هر کارخانه یا واحد تولیدی که تعطیل یا نیمه تعطیل شده، باید با کمک مدیران استان به چرخه تولید بازگردد و مشکلاتش برطرف شود؛ در این عرصه اولویت با دولت است، اما هر جا نیاز به حمایت دستگاه قضایی هست، باید همکاران ما مسئولان اجرایی را در رفع موانع یاری دهند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در واکنش به اظهارات رئیس دادگستری استان مرکزی درباره شرکت هپکو، اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور مسئولان قضایی و اجرایی و مدیران شرکت هپکو برای تعیین تکلیف این شرکت در قوه قضاییه برگزار شد، مقرر شد شرکت هپکو به ایمیدرو واگذار شود و اکنون نیز مهم این است هرچه سریع‌تر وضعیت این شرکت توسط دولت روشن شود.
رئیس قوه قضاییه افزود: شرکت هپکو از مجموعه‌های اقتصادی و صنعتی مهم کشور و استان مرکزی است و اگر به وضعیت آن رسیدگی شود، تأثیر زیادی در تولید ملی در گستره وسیع خواهد داشت و موجب قطع واردات بی رویه به کشور خواهد شد و باید موضوع تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که روشن شدن وضعیت شرکت هپکو موجب روشن شدن وضعیت تولید، کارگران و وضعیت صنعت منطقه می‌شود، تصریح کرد: دولت باید با فوریت و با کار مضاعف برای رفع مشکل از مجموعه‌های آسیب دیده از خصوصی سازی در راستای رونق تولید در کشور اقدام نماید.
 
رئیس قوه قضاییه اعلام کرد که به زودی جلسه دیگری با حضور او و دادستان کل کشور و مسئولان وزارت صمت و سازمان خصوصی سازی و همچنین استاندار مرکزی و مدیران شرکت هپکو برای بررسی آخرین وضعیت این شرکت و تعیین تکلیف آن برگزار خواهد شد.
 
پیگیری مصوبات سفر به استان هرمزگان برنامه دیگر رئیس دستگاه قضا بود که رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این ارتباط ویدئویی گزارشی از پیگیری مصوبات سفر ۱۱ مهر رئیس دستگاه قضا به استان ارائه کرد و گفت که در یک سال گذشته آمار ۵۵ هزار و ۷۵۰ پرونده قضایی مفتوح در این استان با کاهش ۳۳ هزار و ۴۳۰ پرونده به ۲۲ هزار و ۵۴۲ هزار فقره رسیده و این استان از نظر رسیدگی و میزان پرونده‌های مفتوحه به رتبه اول دست یافته است.

رئیس قوه قضاییه هم با تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات جهادی رئیس دادگستری استان هرمزگان و همکارانش در رسیدگی به کار مردم و رسیدگی ویژه به پرونده‌های معوّقه، ابراز امیدواری کرد با اهتمام دادگستری‌های سراسر کشور در به روزرسانی پرونده ها، مراجعه کنندگان به دستگاه قضا احساس کنند که کار آن‌ها به دقت و سرعت رسیدگی می‌شود و به موقع به حقشان می‌رسند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خاطر نشان کرد: اگر کسی به دستگاه قضایی مراجعه کند و حقش گرفته و به او اعاده شود، اما این کار به موقع و در زمان خودش صورت نگیرد، برای او گوارا نخواهد بود و این موضوع باید مورد توجه همه همکاران قضایی در محاکم باشد.
 
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر لزوم حاکمیت انضباط در صیادی و صید و همچنین تداوم قاطع مبارزه با قاچاق کالا بویژه قاچاق سازمان یافته، متذکر شد: قاچاق مانند خنجری است که از پشت بر پیکره نظام تولید وارد می‌شود و باید برای رونق و جهش تولید در کشور، مبارزه با این پدیده شوم با همت مضاعف پیگیری شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی همچنین از تشکیل مجتمع ویژه مبارزه به قاچاق کالا و ارز در استان هرمزگان و اقدامات صورت گرفته برای خدمت رسانی بهتر و توزیع عدالت در همه مناطق بویژه مناطق محروم این استان قدردانی کرد و این نوع تلاش‌ها را موجب رضایت خدا و مردم و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضا به عنوان سرمایه اجتماعی کشور دانست.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از زمان تصدی ریاست دستگاه قضا و در یک سال گذشته، در نخستین دور سفر‌های استانی خود به ۱۸ استان سفر کرده است. هدف از ارتباط مستقیم تصویری رئیس قوه قضاییه با روسای دادگستری این دو استان پیگیری مصوبه‌های سفر استانی سال گذشته به استان‌های مرکزی و هرمزگان بود.

در این ارتباط مستقیم تصویری رئیس دادگستری کل استان مرکزی و رئیس دادگستری کل استان هرمزگان ضمن بیان عملکرد، گزارشی از نحوه و میزان عملی شدن مصوبات سفر استانی رئیس قوه قضاییه، به حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ارائه کردند.
در این ارتباط مستقیم تصویری اعضای شورای عالی قضایی دو استان نیز حضور داشتند.
برچسب ها: قضا ، جهش تولید ، دادگستری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°