جهش در تولید راهکار می خواهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:49 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۲۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی گفت: این افزایش مربوط به دوره تعطیلی جهانی بازار محصولات کشاورزی ناشی از شیوع کرونا است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
"سیدرضا نورانی" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با اشاره به اینکه آینده برای تولید کنندگان محصولات کشاورزی در جهان است افزود: ذخایر نفت کمتر از ۵۰ سال دیگر به اتمام می‌رسد و بهترین گزینه برای جایگزینی درآمد‌های نفتی؛ محصولات کشاورزی است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با اشاره به آمار گمرک کشور مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در ۴ ماهه نخست سال جاری افزود: این افزایش مربوط به آغاز دوره شیوع ویروس کرونا است و به سبب نزدیکی ما به بازار‌های هدف این مقدار از افزایش صادرات حاصل شده است.

نورایی با بیان اینکه جهش در تولید راهکار می‌خواهد، گفت: با وضع یک شنبه‌ی قوانین، افزایش صادرات مصولات کشاورزی، مداوم نخواهد بود.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: از حدود ۱۶ میلیون هکتار زمین سطح زیر کشت محصولات کشاورزی ۱۲۸ میلیون تن محصول برداشت می‌شود. بر اساس گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ۳۰ درصد ضایعات محصولات کشاورزی داریم و می توان برداشت محصول را به ۲۰۰ میلیون تن رساند.

وی اقتصاد کشور را قرمز، صادرات را مویرگی و فن صادرات را دور زدن تحریم های ظالمانه اعلام کرد و افزود: صادرات کشاورزی با حجم بالا و ارزش کم انجام می شود. مسیر صادرات کشاورزی برای صادرکنندگان باید سبز باشد.
نوراتی بهترین راهکار برای افزایش صادرات را تهاتر اعلام کرد.
معاون فنی گمرک ایران در ارتباط تلفنی با شبکه خبر صادرات محصولات کشاورزی را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: دسته نخست صادرات کالاهای اساسی که ممنوع است. دسته دوم کالاهای کشاورزی ضروری که با مجوز های خاص بصورت مشروط اجازه صادرات دارند و دسته سوم محصولات استراتژیک مانند زعفران است.

"مهرداد جمال ارونقی " افزود: میزان صادرات اقلام و محصولات کشاورزی در ۴ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۷۰۴ هزار تن است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل (۲ میلیون و ۷۴ هزار تن)، بیش از ۳۰.۴ درصد رشد داشته است.
معاون فنی گمرک ایران افزود: محصولات صادر شده در سال جاری دارای ارزشی معادل یک میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار است که نسبت به ارزش اقلام صادراتی سال گذشته در مدت مشابه با ارزشی معادل یک میلیارد و ۵۸۲ میلیون دلار از رشدی معادل ۶.۸ درصد برخوردار بوده است.
برچسب ها: کشاورزی ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۲°