رگبار پراکنده پدیده غالب در بیشتر نقاط کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۳۱۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
بر اساس نقشه‌های هواشناسی، رگبار و رعد و برق پراکنده پدیده غالب در بیشتر نقاط کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرکرده کارشناس هواشناسی با اعلام این خبر افزود: بطور کلی امروز و فردا در شمال غرب کشور، شمال استان‌های آذربایجان غربی و شرقی اردبیل و استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان، خراسان رضوی رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت.

وی گفت: در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های تهران، سمنان، قزوین و زنجان هم رگبار و رعدوبرق موقتی اتفاق خواهد افتاد. وزش باد و رگبار و در نواحی و حاشیه زاگرس مرکزی واقع در استان‌های چهار محال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان، جنوب لرستان و همچنین نواحی جنوبی و غربی استان فارس را پیش رو داریم.

سرکرده افزود: در نواحی جنوب شرقی رگبار و رعد و برق چند روزی است ادامه دارد و بعدازظهر‌ها با شکل گیری ابر‌های همرفتی اتفاق می‌افتد. در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و همچنین نواحی شرقی و شمالی استان هرمزگان این شرایط ادامه خواهد داشت.

وی گفت: امروز شدت بارش را در نواحی جنوبی و غربی استان فارس خواهیم داشت. احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و همچنین وزش تند باد موقتی که باعث خسارت به سازه‌های موقتی می‌شود هم پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف است و دمای پایتخت امروز مثل دیروز در گرمترین ساعات به حدود ۳۸ درجه می‌رسد.

وی گفت: نکته قابل توجه آن است که رگبار و رعدوبرق در استان‌های نامبرده بطور کامل اتفاق نمی‌افتد و در قسمت‌های محلی و نقطه‌ای در برخی نقاط از این استان‌ها بارش‌ها بصورت رگبار و رعدوبرق است.

سرکرده افزود: پدیده غالب برای نواحی شرقی کشور بیشتر در شمال استان سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی و همچنین کرمان وزش باد و گردوخاک وجود دارد که متاسفانه باعث کاهش کیفیت هوا در این نواحی هم می‌شود..
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °