اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:37 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۱۹
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض هواپیما‌های جنگنده ایالات متحده امریکا به پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از روابط عمومی این سازمان، در پی تعرض هواپیما‌های جنگنده ایالات متحده امریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم تیرماه۱۳۹۹ از فرودگاه بین المللی امام خمینی در کریدور‌های بین المللی هوایی در آسمان سوریه عازم بیروت بود، تعدادی از مسافران به دلیل عکس العمل خلبان جهت پیشگیری از تصادم با پرواز‌های متعرض، دچار جراحات شدند. پس از حصول اطمینان از ایمن بودن هواپیما متعاقب فرود در فرودگاه بیروت تصمیم در خصوص بازگشت هواپیمای مذکور به تهران اتخاذ شد.

سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس مفاد ضمیمه ۱۳ پیمان شیکاگو ضمن برقراری تماس با طرف سوری، خواستار بررسی سریع و دقیق رویداد شد و تیم فنی بررسی سوانح ایران نیز از دقایق اولیه پس از ورود هواپیمای ماهان به فرودگاه امام خمینی، بررسی فنی رویداد را آغاز کردند.

جزئیات این رویداد پس از بررسی تمامی داده‌های فنی و اطلاعات بدست آماده بر اساس فرآیند بررسی سانحه و همچنین برخی اطلاعات مستند و متقن از مقامات هواپیمایی کشوری سوریه منتشر خواهد شد.

سازمان هواپیمایی کشوری ایران، اقدام هواپیما‌های جنگنده امریکایی در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را مصداق بارز نقض حقوق بین الملل و مقررات و استاندارد‌های هوانوردی می‌داند و مراتب اعتراض جدی خود را رسما به شورای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) ارائه می‌کند و خواستار رسیدگی فوری به موضوع است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°