اعتراض سازمان ملل به خشونت افراطی ماموران آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۳۳۰
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو، از دولت آمریکا خواست مانع رفتار نامناسب ماموران پلیس و نیرو‌های امنیتی علیه تظاهرکنندگان معترض و روزنامه نگاران در شهر‌های این کشور مانند پورتلند یا بازداشت غیرقانونی آنان شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز از ژنو؛ لیز ثروسل سخنگوی حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت: گزارش‌های حاکی از بازداشت تظاهرکنندگان مسالمت جو توسط افسران پلیس ناشناس مایه نگرانی است، زیرا دستگیرشدگان خارج از محدوده نظارت و حفاظت قانون قرار می‌گیرند و ممکن است موجب افزایش بازداشت‌های خودسرانه و دیگر موارد نقض حقوق بشر شود.

ثروسل افزود: مسئولان و مقام‌های ایالات متحده باید اطمینان یابند که نیرو‌های امنیتی فدرال و محلی مستقر در شهر‌ها باید به صورت کامل و شفاف شناسایی شده باشند و از زور تنها در هنگام ضرورت و به صورت متناسب و بر اساس معیار‌های بین المللی استفاده کنند.

وزارت دادگستری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد: در باره کاربرد زور توسط عوامل و ماموران فدرال علیه تظاهرکنندگان پورتلند در پی تداوم ناآرامی‌های شبانه که در آن تد ویلر شهردار آن هدف گاز اشک آور قرار گرفت، تحقیق خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °