مرگ و میر بیشتر افراد چاق بر اثر کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۳۳۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
بر اساس تحقیق ایتالیایی‌ها
محققان ایتالیایی بر این باورند که اضافه وزن می‌تواند خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ را افزایش دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایسنا ، محققان ایتالیایی گفتند: حتی میزان خفیفی از چاقی می‌تواند به طور چشمگیری خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و مرگ ناشی از آن را افزایش دهد.

محققان ایتالیایی با بیان اینکه پزشکان باید آگاه باشند هر نوع میزان از چاقی و نه تنها چاقی مفرط با خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ همراه است، تاکید کردند: لازم است به بیماران مبتلا به چاقی که به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری هستند، توجه بیشتری شود چرا که بروز مشکلات تنفسی در این افراد و احتمال بستری آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بیشتر است.

پیش از این نیز تحقیقاتی در مورد ارتباط چاقی و خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ انجام گرفته است؛ هرچند در بیشتر این بررسی‌ها افرادی با شاخص توده بدنی ۴۰ و بالاتر تمرکز شده است.

در این بررسی جدید ۵۰۰ بیمار ایتالیایی که در ماه‌های مارس و آوریل به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در بیمارستان بستری بوده اند، مورد مطالعه قرار گرفتند. بیش از یک پنجم از این بیماران شاخص توده بدنی ۳۰ و بالاتر داشته اند.

به گفته محققان، بیمارانی با شاخص توده بدنی ۳۰ تا ۳۵ که دچار میزان ناچیزی از چاقی بوده اند حدود ۲.۵ برابر بیشتر در معرض نارسایی‌های تنفسی قرار داشته اند همچنین احتمال بستری این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه نسبت به افرادی با وزن طبیعی پنج برابر بیشتر بوده است.

به نقل از هلث دی نیوز، همچنین محققان مشاهده کردند احتمال مرگ ناشی از این بیماری در افرادی با شاخص توده بدنی ۳۵ و بالاتر ۱۲ برابر بوده است
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °