در بهترین شرایط برای تولید و حل مسئله مسکن هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:23 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۳۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
نائب رئیس انجمن انبوه سازان اعلام کرد: با همتی که به وجود آمده و عزم دولت و مجلس برای حل مسئله مسکن، این نوید را می‌دهم که در بهترین شرایط و برنامه ریزی‌ها برای تولید مسکن هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ایرج رهبر در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: در شرایط به وجود آمده و با آسیب شناسی‌هایی که شده همه بایست دست به دست هم می‌دادند تا مسکن ارزان تولید شود و این عزم و شرایط به وجود آمده است.

نائب رئیس انجمن انبوه سازان عوامل تاثیر گذار بر قیمت تمام شده مسکن را زمین، روش‌های ساخت و مصالح ساختمانی و منابع مالی ارزان ذکر کرد و گفت: یکی از عامل‌های مؤثر بر قیمت تمام شده مسکن، قیمت زمین است که تا ۶۰، ۷۰ درصد بهای مسکن را شکل می‌دهد که در این زمینه دولت اقدامات بسیار خوبی را در جهت واگذاری زمین‌های دولتی و ارزان برای ساخت مسکن شروع کرده است.

رهبر با اشاره به افزایش قیمت فولاد از ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان طی یکسال گفت: ما انتظار داریم مصالح ساختمانی بدون واسطه و به حد نیاز در اختیار ۶ هزار و ۵۰۰ عضو تشکیلات انبوه ساز قرا بگیرد و معتقدیم با حذف واسطه‌ها و دلالان درخواست‌ها و نیاز‌های کاذب مصالح ساختمانی از بین خواهد رفت و حذف واسطه‌ها هم خیلی راحت است و نیاز نیست مصالح ساختمانی وارد بورس شود.

نائب رئیس انجمن انبوه سازان در خصوص تامین مالی ارزان هم گفت: از عوامل مؤثر بر قیمت تمام شده مسکن منابع مالی است که انتظار داریم این منابع با بهره کم در اختیار سازندگان و خریدران در اقساط حداقل ۱۵ ساله قرار بگیرد تا افراد بتوانند اقساط آن را پرداخت کنند.

او همچنین مسئله اعتماد سازی بین دولت و بخش خصوصی را مهم دانست و در این باره گفت:
محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی هم با اشاره به عزم واحد همه دستگاه هاو مسئولان ذیربط برای تولید مسکن ارزان و حل مشکلات مسکن، گفت: تامین اراضی مورد نیاز برای ساخت مسکن از اراضی بخش دولتی و خصوصی تامین خواهد شد:
او همچنین از این که بیش از ۹۸ درصد مصالح مورد نیاز در کشور تولید می‌شود ابراز خشنودی کرد و افزود: قیمت مصالح از عوامل موثر بر قیمت مسکن است و نمی‌شود ما فقط زمین را تامین کنیم و نظارتی روی دیگر عوامل نداشته باشیم از این رو باید بر روی دیگر عوامل از جمله مصالح نیز نظارت و کنترل داشته باشیم و لازم است مصالح ساختمانی به اندازه مورد نیاز انبوه سازان، بدون واسطه دراختیار ان‌ها قرا بگیرد و مازاد بر آن در بورس و بازار آزاد عرضه شود.

محمود زاده با بیان این که ظرفیت موجود کشور برای تولید مصالح ظرفیت بالایی است در خصوص اعتماد سازی بین بخش دولتی و خصوصی نیز گفت:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°