درخواست شورای شهر تهران برای لغو طرح ترافیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:00 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۵۲
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
عضو شورای اسلامی شهر تهران لغو و یا تغییر در شیوه اجرای طرح ترافیک پایتخت رابرای افزایش تردد شهروندان با توجه به شیوع کرونا، خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نظری» امروز شنبه، درباره اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در پایتخت گفت: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور خواستار لغو هر دو طرح ترافیکی در تهران شدم و حتی به شهردار تهران برای این موضوع اصرار کردم.

وی افزود: با توجه به افزایش قابل توجه آمار قربانیان کرونا در تهران همچنان معتقدم که باید طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در تهران لغو شود.

نظری با اشاره به این مطلب که لغو طرح ترافیک منجر به افزایش ترافیک در هسته مرکزی شهر می‌شود، تاکید کرد: بین ترافیک و سلامتی شهروندان، دومی اهمیت بیشتری دارد و به همین دلیل هم معتقدم باید به منظور کاهش بار مترو و اتوبوسرانی، اجازه دهیم تا خودرو‌های سواری بدون محدودیت در طرح تردد کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در مورد اینکه برخی لغو طرح ترافیک را باعث افزایش سفر‌های غیرضروری می‌دانند، گفت: کسی برای سفر غیرضروری آن هم در طول روز وارد محدوده طرح ترافیک نمی‌شود، مثلا چقدر احتمال دارد که یک نفر بخواهد ساعت ۱۱ ظهر با خودروی شخصی در میدان منیریه چرخی برند؟

وی ادامه داد: افزایش حجم سفر‌ها طبیعی کما اینکه با اجرای مجدد طرح ترافیک، بار مترو و اتوبوس بیشتر شده است.

نظری گفت: برخی تردد‌ها مربوط به رانندگان تاکسی‌های اینترنتی است که با لغو طرح، کرایه‌ها کم شده و مردم کمتر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

‌عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مردم از ما انتظار دارند که در این خصوص اقدامی انجام دهیم، گفت: متاسفانه امکان فاصله گذاری اجتماعی در قطار‌های مترو و اتوبوس‌ها نیست.

نظری افزود: اگر اصرار بر اجرای طرح وجود دارد، می‌توان طوری برنامه ریزی کرد که هر خودرو در هر ساعت از زمان اجرای طرح یک بار اجازه ورود و یک بار اجازه خروج داشته باشد.

وی گفت: با این شیوه، کارمندان ادارات هم که عمدتا محل کارشان در مرکز شهر قرار دارد، می‌توانند وارد محدوده شوند.

به گفته نظری، با این تصمیم می‌توان ساعت فعالیت کارمندان و بسیاری از دستگاه‌ها را شیفت بندی و شناور هم کرد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم که به دلیل زمان ورود به طرح ترافیک، حجم ترافیک صبحگاهی در حوالی ساعت ۶ تا ۸ در پایتخت وجود دارد و این برداشتن محدودیت ورود و خروج برای یک بار در هر روز می‌تواند این موضوع را نیز حل کند.

وی با بیان اینکه معتقدم نباید در تمام امور مردم را مقصر جلوه دهیم، افزود: نمی‌توانیم مردم را با این همه مشکلات به حضور در محل کار و معابر مجبور کنیم و بعد بگوییم، چون ماسک نزدید بی مسئولیت هستید و کرونا گرفتید.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه ماسک زدن مسئولیت اجتماعی مردم است، عنوان کرد: آیا مسئولیت مسئولان و نهاد‌های بالادستی هم صرفا همین است که به مردم بگویند ماسک بزنید؟

طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در تهران، اجرا می‌شد که با توجه به شیوع کرونا، زمان اجرای این دو طرح که پیش از این در روز‌های عادی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ بود، به ساعت هشت صبح تا ۱۶ کاهش یافته و در عین حال از ساعت ۱۴ به بعد نیز خروج از محدوده‌های ترافیکی رایگان خواهد بود که با توجه به اینکه اکنون زمان کار ادارات از ساعت هفت صبح تا ۱۴ منظور شده است، سفر‌های کاری در این طرح مشمول پرداخت عوارض محدوده‌های ترافیکی نخواهد شد.

طرح‌های ترافیکی تهران همانند گذشته در روز‌های جمعه و تعطیلات رسمی اجرا نمی‌شود و در روز‌های پنج‌شنبه نیز، فقط طرح محدوده‌ی کنترل آلودگی هوا از ساعت هشت تا ۱۳ اجرا می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۴°