تغییر قوانین استخدامی به نفع مهارت آموزان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:17 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۷۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
وزیر تعاون وکار و رفاه اجتماعی گفت: تا حرمت و شان و منزلت کافی افراد دارای مهارت های فنی و حرفه ای حفظ نشود به اهدافمان نخواهیم رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد شریعتمداری در نشست امضای تفاهمنامه همکاری‌های مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت مسکن و شهرسازی گفت: آمار بیکاران دارای مهارت های فنی و حرفه ای بسیار کمتر از آمار بیکارانی است که فاقد مهارت های فنی و حرفه ای هستند و آمار بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی ما به همین علت بسیار بالاست. 
 
وزیر تعاون و کار و رفاه اجتماعی افزود: همین آمار نشان می دهد که کسانی که مهارت های فنی و حرفه ای آموخته اند از فرصت های بیشتری برای اشتغال برخوردارند از این جهت یکی از برنامه هایی که باید دولت خدمتگزار به آن اهتمام کند نهضت مهارت افزایی و مهارت آموزی است و این کار مقدور نیست مگر با همکاری همه قوا و تنظیم قوانین و مقررات لازم برای انجام این کار و همکاری خصوصا در دستگاههای اجرایی بین همه اجزای دولت.
 
او با اشاره تشکیل شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور گفت: این مرکز در واقع مرکز اصلی و نهاد اصلی در بحث هماهنگ کردن امور فنی و حرفه ای در کشور است. 
 
او یکی از معضلات کشور را توجه بیشتر به مدرک و توجه کمتر به آموزش های فنی و حرفه ای دانست و گفت: برای اولین بار با پی نوشت رئیس جمهوری ذیل نامه ای که در این باره تقدیم ایشان شد دستور صریح ایشان به سازمان اداری و استخدامی برای همتراز کردن موضوع آموزش های فنی و حرفه ای در کنار مدارک تحصیلی کلاسیک مورد توجه و عنایت قرا گرفت و سازمان اداری و استخدامی کشور مکلف شد تا نظام مشاغل دولتی را در این زمینه مورد بازنگری و قرار دهد و در وزارت کار هم مشاغل مجموعه وزارت کار هم متناسب با این رویکرد باید تغییر کند تا حرمت و شان و منزلت کافی افراد دارای مهارت های فنی و حرفه ای حفظ شود وگرنه به اهدافمان نخواهیم رسید. 
 
شریعنمداری گفت: این موضع کاملا در آمار ها و ارقام آمده که همه انچه را که افراد دارای مهارت و خبره تعمیر می کنند یا می سازند از استحکام و کارایی بهتری برخوردار است تا آنجه را که افراد فاقد مهارت می سازند و ضریب استهلاک بالایی دارد. 
 
وزیر تعاون گفت: هر چه مهارت نیروی کار بیشتر شود و بیشتر به مهارتی افزایی توجه شود بهره وری هم افزایش خواهد یافت. 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°