نوبخت: بخشی از معوقات ایثارگران پرداخت می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:17 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۸۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز شده تا در چند روز آینده بخشی از معوقات خانواده معظم شهدا پرداخت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدباقر نوبخت روز شنبه در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز پرداخت مطالبات ایثارگران و تسویه کامل این مطالبات تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: البته این بدهی در بخش‌های مختلف حدود ۷ هزار میلیارد تومان است و تا پایان امسال معوقات ایثارگران تسویه خواهد شد.
 
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شده را ارزشمند و کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: تقدیر ایثارگران از بنده موجب شرمساری من در مقابل شهدا و حاضرین در جلسه شد،‌ای کاش در این مقطع کم تکرار در تاریخ وظیفه سربازی خودم را مقابل خانواده معظم شهدا و ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شایستگی انجام دهم.
 
وی با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگران در دوره‌های مختلف ادامه داد: شهدا و ایثارگران نجات‌دهنده کشور و مردم هستند و با خون خود از کشور پاسداری کردند. اگر اقدامی از سوی دولت صورت گرفته تنها ذره‌ای از حقوق حقه آن‌ها است و باعث شرمساری بنده است که پرداخت برخی مطالبات ناچیز با تأخیر انجام شده و بنده با صداقت و صراحت خود را لایق و شایسته ستودن نمی‌دانم.
نوبخت افزود: ایثارگران برای سرافرازی نظام و کشور مرز‌های جغرافیایی را در نوردیدند و در منطقه باعث سرافرازی اسلام شدند و همواره باید تأکید کنیم که شهدای ما رفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام پایدار بماند. امروز نیز هر کدام از ما باید توجه کنیم که آیا در حال ادامه دادن راه شهدا هستیم یا خیر. من باور دارم که کشور در یک جنگ رو در رو با خبیث‌ترین قدرت جهان است و او از تمام ابزار‌ها برای مقابله با جبهه ایران اسلامی استفاده می‌کند.
 
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: شهدا در ۸ سال دفاع مقدس با کمترین امکانات جنگیدند، ولی با اراده پیروز شدند، کشور اکنون نیز با کمبود منابع و بودجه مواجه است، ولی با توجه به ظرفیت‌های کشور که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری بوده می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

گفتنی است، در این نشست قرآن دست نویس یکی از شهدای والامقام، تقدیرنامه و تابلوی منقش به تصویر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی ایثارگران به محمدباقر نوبخت اهدا شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۲°