روش‌های استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:34 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۸۳۹۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، روش‌های استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی اکبر ربیع زاده افزود: قبلا باید بیمه شدگان به کارگزاری مراجعه و همکاران ما استحقاق و اعتبار را کنترل و دفترچه بیمه را مهر می‌کردند و دیگر نیازی به این کار نیست و اگر فرد به مراکز درمانی مراجعه کند آنجا از طریق روش‌های اعلام شده استحقاق درمانش را می‌سنجند، ضمن اینکه خود بیمه شده هم می‌تواند این کار را برای خودش انجام دهد.

وی گفت: روش نخست شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ مربع (#۱۴۲۰*۴*) است. با شماره گیری این کد دستوری منویی نمایش داده می‌شود که باید در آن کدملی را وارد کرد. به محض ورود کد ملی سیستم پاسخ می‌دهد و پیامی با این مضمون که «شما از حمایت درمانی برخوردار می‌باشید.» نمایش داده می‌شود.

ربیع زاده گفت:روش دوم شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ ستاره یک مربع (#۱*۱۴۲۰*۴*) است که در اینجا هم کدملی را وارد می‌کنیم. روش سوم کددستوری ستاره ۱۶۶۶ مربع (#۱۶۶۶*) است که با بیمه سلامت مشترک است. بیمه شده گزینه یک را انتخاب و با ورود کدملی، اعتبار دفترچه را دریافت می‌کند.

ربیع زاده افزود: به اینترنت وصل می‌شویم و در مرورگر عبارت pwa.tamin.ir را می‌نویسیم و در منو هم کدملی از طریق صفحه کلید قابل ورود است و اگر از موبایل استفاده می‌کنید می‌توانید بارکد دفترچه را جلوی موبایل بگیرید که اسکن می‌کند و اعتبار دفترچه را نمایش می‌دهد.

وی گفت: روش آخر از طریق medical.tamin.ir اعتبار دفترچه را استعلام می‌کند. اگر هرکدام از بیمه شدگان دچار مشکل شدند و با خطایی برخورد کردند می‌توانند با ۱۴۲۰ تماس بگیرند، آنجا استحقاق درمان را کنترل می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°