لزوم الزام شهرداران به ارائه خدمات آموزشی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۴۲۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
وزیر کشور گفت: شهرداری، شهرک سازان را ملزم به ارائه خدمات آموزشی کند و از آن‌ها بخواهد در کنار انبوه سازی ارائه خدمات آموزشی را باید در نظر بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: متولی شهرک سازی وزارت مسکن و شهرسازی است، اما شهرداری موظف است طرح جامع و تفصیلی در هر منطقه را رعایت و بر ساخت واحد‌های مسکونی همراه با ارائه خدمات آموزشی نظارت کند.
 
وی گفت: پرداخت درصدی از عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش الزامی است و به شهردارانی که این الزام قانونی را رعایت نمی‌کنند ابلاغ کرده ایم که این عوارض را بپردازند.

وزیر کشور افزود: درباره تغییر کاربری برخی مدارس و فروش املاک و همچنین صدور پروانه ساخت مدرسه نیز با وزارت آموزش و پرورش توافقاتی انجام داده ایم که قرار است همه این موارد در یک صورتجلسه تدوین شود تا به همه مناطق و شهرداری‌ها ابلاغ کنیم.

وی افزود: به وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد دادم که حکم مشاور برای اینجانب در امور آموزش و پرورش صادر کند که آموزش و پرورش در اختیار وزارت کشور قرار گیرد که البته ایشان این پیشنهاد را نپذیرفت.

وزیر کشور به همراه تعدادی از مدیران این وزارتخانه امروز با وزیر و مسؤولان وزارت آموزش و پرورش نشستی برگزار کردند و مشکلات و مسائل آموزش و پرورش در این جلسه نقد و بررسی شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °