مشروح 20، یکشنبه 5 مرداد 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:35 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۸۴۴۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
صیانت از اراضی ملی اولویت دستگاه قضا، آخرین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در کشور در 24 ساعت گذشته، تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی از عناوین اصلی مشروح 20 است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

پیشنهاد قدردانی از صادرکنندگان وظیفه شناس
رییس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور پیشنهاد داد : از ۱۰۸ صادرکننده‌ای که بیشترین ارز رو به چرخه اقتصاد برگردوندن قدردانی بشه . ۳۶ شرکت صادر کننده پتروشیمی، ۲۴ شرکت عمده فولادی و معدنی و ۴۸ شخص حقوقی جزو این صادرکنندگان وظیفه شناسن ... این صادرکنندگان در دو سال گذشته بیش از ۲۴ میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصاد برگردوندن.
***************************
صیانت از اراضی ملی، اولویت دستگاه قضا...
رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای حفظ حقوقء بیت‌المال گفت: برخوردهای جدیء قوه قضائیه با زمین خواران، به ویژه در مناطق خوش آب وهوا، ازجمله لواسان، ادامه داره.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: قانون باید برای همه، بدون تبعیض، اجرا بشه. با سازمان های متخلفء اداری، مضاعف* برخورد خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه، اشاره ای هم به روال غلط در کمیسیون ماده 100 کرد و گفت: این کمیسیون نباید به منبع درآمد شهرداری‌ها* تبدیل بشه. رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: نباید اجازه داد ساختمانی در بستر رودخانه، ساخته بشه. شهرداری‌ها و بنیاد مسکنِ شهرستان ها کاری کنن اینگونه تخلفات، به صفر برسه. رئیس قوه قضائیه بر لزوم اجرای کاداستر هم تاکید و از برخی کم کاری ها، گلایه کرد .


رئیس دستگاه قضا به دادگستری ها هم دستور داد در دادسراها و دادگاهها، شعبء تخصصی برای امور زمین*، تشکیل بدن.
رئیس قوه قضاییه که برای شرکت در جلسه شورای حفظ حقوقء بیت المال به منطقه لواسانات رفته بود، در بازدیدی ازپیش اعلام نشده از مجتمع قضایی شهرستان لواسانات ، با مراجعه کنندگان، گفتگو و دستور رسیدگی به مشکلاتشون رو صادر کرد.
***************************
دست زمین خواران از جعبه مداد رنگی زمین در هرمزگان کوتاه شد . با اقدام به موقع دستگاه قضایی هرمزگان بیش از ۱۱ هزار مترمربع از زمین های ملی در جزیره هرمز رفع تصرف شد.متخلفان به بهانه احداث مزرعه پرورش ماهی و میگو زمین‌های ملی رو تصرف و تخریب کرده بودن.جزیره هرمز به جعبه مداد رنگی شبیهه که بیش از ۹۰ طیف رنگی داره.
***************************
پنج روز سخت کرونایی از ابتدای مرداد با هزار و شصت و شش قربانی / شمار جان باختگان کرونا بار دیگه به بالای دویست نفر بازگشت . متاسفانه 216 بیمار کرونایی دیگه در جمع ما نیستن . مجموع جان باختگان به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسیده . در 24 ساعت گذشته دو هزار و 333 بیمار جدید کرونایی شناسایی شد که هزار و ۲۸۲ نفرشون بستری شدند . 25 استان هم همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند .
***************************
خط و نشونء جدیء بازرسانء استانداری و قوه قضائیه در کرمان برای اداراتی که پروتکل های بهداشتی رو رعایت نمی کنن.


*********************

هشدار از نزدیکترین فاصله ... مردم قدرشناس ایثار و از خودگذشتگی مدافعان سلامت هستن، اما برخی ها هنوز کرونا رو جدی نگرفتن ... خبرنگار شبکه خبر امروز به همراه یه پرستار از بخش کرونایی از نزدیک به اونها هشدار داد .

حرف زور برخی از صاحبان تالارها به مشتریان، بعد از تعطیلی های کرونایی ... تالارهایی که نه تنها کم فروشی و گرونفروشی دارن، بلکه بعد از لغو شدن مراسم عروسی در این روزها ضرر و زیان می گیرن .

آمارها از افزایش پر سرعت انتشار کرونا و شمار جان باختگان در بیشتر کشورها حکایت داره. شمار مبتلایان از 16 میلیون و 273 هزار نفر هم فراتر رفت . تاکنون حدود 650 نفر هم تسلیم این ویروس شدن و جان باختن .

بخش دولتی باید پیشتاز مقابله با گرانی باشه.
رئیس جمهور که قبلا هم از افزایش چند برابری قیمت بعضی از کالاها صداش دراومده بود، به اعضای ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت گفت: افزایش قیمت درمورد کالاهایی که در بخش دولتی* تولید می شه، به هیچ عنوان قابل قبول نیست. چرا باید کالاهایی مثل فولاد و پتروشیمی که الان صادرکننده شون هم هستیم، گرون به دست مردم برسه؟ اگر افزایش قیمتی هم اعمال می شه، باید با شفاف سازیء تولید و عرضه، به یک قیمتء منطقی برسیم. آقای روحانی، وزارت صمت و بورسء کالا رو موظف کرد زنجیرهء تولید تا مصرفء نهایی رو با دقت، زیر نظر بگیرن تا قیمت ها، غیرواقعی، افزایش نداشته باشه.
****************************
وزیر آموزش و پرورش اطمینان داد همه دانش آموزان امسال به آموزش های مجازی دسترسی دارن . حاجی میرزایی گفته هر شیوه ای که امکان پذیره برای این منظور به کار می گیریم ، از اتصال تلویزیون های به شبکه شاد گرفته تا توسعه پوشش اینترنتی و تهیه تبلت دانش آموزی .
-
****************************
امروز در مراسمی با حضور وزیر راه وشهرسازی، 49 واگنء باریء جدید و یک لکوموتیوء بازسازی شده، به ناوگان ریلی پیوستن. قراره تا پایان سال، دوهزار واگنء باری و مسافری، و لکوموتیو، به ناوگان ریلی اضافه بشه.
****************************
عزم معترضان پورتلندی در امریکا جزمه. مردم معترض باز هم به خیابونها اومدن و خروج نظامیان امریکایی رو از شهرشون خواستار شدن. پاسخ پلیس و نیروهای فدرال هم مثل همیشه خشونت حداکثری بود .نیروهای نظامیه چند روزیه برای سرکوب معترضان در این شهر مستقر شدن.

اعتراضات ضد بی عدالتی و تبعیض ساختاری با وجود سرکوب پلیس و نظامیان برگزار میشه. معترضان در شهرهای لس‌آنجلس، نیوجرسی، پورتلند و سیاتل شعار میدن "زندگی سیاهپوستان ارزش دارد» « خشونت‌ها باید متوقف شود

گلن فورد سردبیر پایگاه خبری "بِلَک اَجِندا ریپورت" در گفتگو با شبکه خبر از اهمیت برانداختن نمادهای نژادپرستی گفت

******

پیگیری طولانی شدن فرایند صدور کارت سوخت در شبکه خبر .... خبرنگاران به سراغ افزایش نرخ عوارض ساخت و سازها در پایتخت هم رفتن .***********

سازمان اوقاف و امور خیریه، ادعای مطرح شده درخصوص اخذ سندء وقفی برای بخشی از کوه دماوند رو تکذیب ‌کرد. در اطلاعیهء این سازمان تاکید شده کوه دماوند، جزو اراضیء اَنفاله و بر همین اساس، قابل وقف شدن نیست. یکی از نشریات، به تازگی در گزارشی به نقل از سازمان جنگلها مدعی شده بود سندء وقفء بخشی از کوه دماوند، به نام سازمانء اوقاف* صادر شده.
******************************
بهره برداری پنجره واحدء فیزیکیء شروع کسب وکار در چهار استان...
این پنجره های واحد، در ارتباط تصویریء وزیر امور اقتصاد و دارایی، در کلانشهرهای اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز، فعال شدن. پنجرهء واحد، پیشتر فقط در تهران راه اندازی شده بود. با ایجاد پنجره های واحد، زمان راه اندازی کسب وکار، از 72 روز به سه روز، کاهش پیدا می کنه.
******************************
تب بالای50 درجهء دما در خوزستان، ادامه دار شده. ادارات و بانک‌های استان، از فردا تا چهارشنبه، تعطیلن. علت این تعطیلی، صرفه جویی در مصرف برقه.
******************************
شهرک نشینانء صهیونیست، یک بار دیگه در اعتراض به عملکرد نتانیاهو در مقابله با کرونا و وضع بدء اقتصادی، تظاهرات کردن. شیوع کرونا، اقتصادء تل آویو رو آسیب پذیرتر از گذشته کرده. گفته می شه با اومدن کرونا، کمک های مالی خارجی، ازجمله امریکا به رژیم صهیونیستی، کم شده که مشکلاتء زیادی رو برای تل آویو، ایجاد کرده.
******************************
ورود خودرو به میان جمعیتء انبوه در برلینء آلمان، هفت نفر رو راهی بیمارستان کرد. حال سه نفر از مصدومان، وخیمه. حادثه در نزدیکی ایستگاه راه‌آهن*ء شهر، اتفاق افتاد. پلیس، راننده رو بازداشت کرده. اما هنوز جزییاتء بیشتر و انگیزهء مهاجم، اعلام نشده.
************************

روایتی از 5 مرداد 1367 ؛ روزی که توهم گروهک ترویستی منافقین در تنگه چهارزِبَر، دود شد و به هوا رفت.********

برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°