اولین مشارکت ارتش در عرصه سینما
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۴۷۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
«پرديس سينمايي صبا» همزمان با عيد غدير افتتاح مي‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این پردیس اولین مشارکت ارتش ایران در عرصه سینماست که با هدف ترغیب مردم به فعالیت‌های فرهنگی و همکاری با اهالی سینما، شکل گرفته و یکی از مجهزترین و مدرن‌ترین سالن‌های سینمایی را برای بهره برداری عمومی تدارک دیده است.
 
سرهنگ پریانی،  مدیر عامل شرکت بیمه صبا درخصوص راه اندازی «پردیس سینمایی صبا» گفت: مجتمع تجاری صبا تحت پوشش صندوق بیمه ارتش بوده و سرمایه گذاری آن از این طریق انجام می‌شود.
 
این مجتمع در ۸ طبقه طراحی شده و بخش‌هایی، چون فروشگاه هایپر استار، شهر فرش، فود کورت و بخش‌های تجاری را شامل می‌شود.
 
وی افزود: به طور کلی حمایت از نشان‌های تجاری(برندهای) ایرانی، کالا‌های داخلی و ایجاد فضایی فرهنگی و خانوادگی از جمله اهداف تاسیس این مجموعه تجاری فرهنگی است.
 
پریانی گفت: «پردیس سینمایی صبا» از لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه ۱۱ تهران واقع شده و سهم زیادی از مخاطب را در قالب مراکز اداری، تجاری و مجتمع‌های مسکونی نیرو‌های مسلح را به خود اختصاص داده است.
 
بنابراین لازم دانستیم فضایی فرهنگی را برای این قشر طراحی و به بهره برداری رسانیم.
 
وی افزود: ساخت مجموعه «پردیس سینمایی صبا» به واسطه طرح‌های زیر ساختی مناسب برنامه ریزی و انجام شد و امور فرهنگی مربوط به آن با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی جمهوری اسلامی راه اندازی خواهد شد.
 
این مکان با مساحت ۳ هزار مترمربع به بزرگترین بخش فرهنگی _تفریحی منطقه ۱۱ تبدیل شده است.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا خاطرنشان کرد: کمبود سالن سینما در این منطقه از جمله دلایل راه اندازی «پردیس سینمایی صبا» بوده که از آبان سال ۱۳۹۸ آغاز شده است.
 
در حال حاضر ۹۵ درصد این طرح اجرایی و در این مجموعه سینمایی ۵ سالن مجهز با ظرفیت ۹۰۰ صندلی در نظر گرفته شده است و تاکنون ۴۳ پرسنل برای فعالیت در این بخش جذب شده‌اند.
 
وی ادامه داد: سالن ۱ با ظرفیت ۵۲۰ نفر دارای امکانات چند منظوره صوت و تصویر، نمایش تئاتر و همایش‌های مختلف، سالن ۲ با ظرفیت ۱۴۴ نفر با امکان برگزاری همایش‌های ارگانی و تئاتر کودک، سالن ۳ با ظرفیت ۷۲ نفر، سالن ۴ با ظرفیت ۷۲ نفر و سالن ۵ با ظرفیت ۳۰ نفر وی آی پی با امکاناتی کامل برای استفاده عموم و خانواده‌ها پیش بینی شده است.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا با اشاره به بکارگیری تجهیزات مدرن در سالن‌های این پردیس سینمایی خاطرنشان کرد: این سالن‌ها مجهز به مدرن‌ترین امکانات بوده و با هماهنگی نظام فرهنگی کشور، جدیدترین و مرغوب‌ترین تجهیزات از دیگر کشور‌ها خریداری و در آن تعبیه شده است.
 
همه امکانات مختص سالن‌ها طراحی و ساخته شده است.
 
همچنین، مکانی به نام کافه سینما در این مجموعه لحاظ شده و در آینده‌ای نه چندان دور میزبان هنرمندان خواهیم بود.
 
وی در خصوص مشارکت «پردیس سینمایی صبا» در نمایش فیلم‌های جشنواره‌ها گفت: بنابر سیاست‌های اتخاذ شده در نظر داریم از ظرفیت‌ها و امکانات «پردیس سینمایی صبا» برای نمایش فیلم در ایام جشنواره‌های فیلم بهره برداری کنیم و حضور فعالی داشته باشیم. برای همین منظور سالن ۱ با ظرفیت بالا طراحی شده است.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا تاکید کرد: سینما یک تفریح غالبا خانوادگی است و کم پیش می‌آید در زمره تفریحات فردی قرار گیرد.
 
بر این اساس«پردیس سینمایی صبا» علاوه بر خدمات ویژه به خانواده نیرو‌های مسلح با هدف استفاده عمومی مردم منطقه ۱۱ تهران از امکانات فرهنگی تاسیس و راه اندازی خواهد شد.
 
وی گفت: قطعا ساخت این پردیس در فضایی تجاری و تبدیل آن به مرکزی فرهنگی اتفاق خوبی خواهد بود و امکان سرگرمی‌های فرهنگی را برای خانواده‌ها در مدت زمانی طولانی فراهم می‌کند.
 
این در حالی است که تقریبا مرکز جامعی با امکانات خرید، تفریح، خوراک و سینما در تهران کم بوده و ایجاد آن خدمتی مثبت از جانب ارتش تلقی می‌شود.
 
پریانی افزود: نگاه ما به طراحی این مجموعه و ایجاد پردیس سینمایی ایجاد مکانی فرهنگی بوده است چرا که آخرین سینما در این منطقه «سینما فری» بوده که در سال ۱۳۵۰ تعطیل شد.
 
بنابراین در این فواصل منطقه‌ای تا منطقه میدان انقلاب سالنی برای استفاده عموم وجود نداشته است و کمبود آن ما را در ساخت «پردیس سینمایی صبا» مصمم‌تر کرد.
 
وی افزود: نامگذاری سالن‌های «پردیس سینمایی صبا» بر اساس عناوین عملیات‌های تاثیرگذار ارتش ایران در دفاع مقدس یکی دیگر از تصمیمات مدیران این مجموعه است تا مردم را بیش از گذشته با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کرده و فرهنگ دفاعی که از لحاظ فنی مختص به ارتش و عملیات‌های آن است، در این حیطه بررسی و نگاه جدیدی از مقوله جنگ تحمیلی را به مردم بشناساند.
 
علاوه بر نامگذاری، انگیزه مطالعه تاریخ دفاع مقدس در جنگ تحمیلی از دیگر اهداف ماست چرا که این رویداد‌ها نیاز به مرور و یادآوری دارد.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا درباره سیاست‌های اجرایی «پردیس سینمایی صبا»، نحوه بهره برداری و مشارکت با دیگر سازمان‌های فرهنگی گفت: وظیفه ما ساخت سینما بوده است و تنها در بخش احداث و جذب سرمایه در تصمیم گیری‌ها قدرت اعمال نظر داریم.
 
بنابراین، تمام بهره برداری‌های فرهنگی و مشارکت با دیگر سازمان‌ها به اهالی آشنا به فنون سینما سپرده شده است.
 
وی افزود: در این راستا با یکی از دفاتر پخش سینما وارد مذاکره شده ایم و تمام بهره برداری‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، تعاملات و پخش به آن‌ها محول شده است.
 
در قرار داد مندرج با بهره بردار وظیفه مشارکت‌های فرهنگی به بهره بردار سپرده و تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام خواهد شد.
 
با این حال نظارت کامل بر همه امور از جانب ارتش صورت خواهد گرفت و سلیقه این سازمان نیز اعمال خواهد شد.
 
در واقع جذب مخاطب، انتخاب فیلم‌ها و سیاست‌های مربوطه به اهالی سینما سپرده شده است.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا، سینما را تفریحی خانوادگی معرفی کرد و تاکید کرد: سینما رفتن قابل دسترس‌ترین تفریح محسوب می‌شود و در سبد عموم خانواده‌ها جای دارد.
 
در واقع مخاطب آن همه قشر‌های جامعه را در برگرفته است.
 
این در حالی است که در شرایط امروز به علت مشکلات اقتصاد، مسایل فرهنگی از سبد خانوار کمرنگ شده و کتاب و کتابخوانی و امثال آن جای خود را به امور معیشتی داده‌اند.
 
بنابراین سینما می‌تواند تا حدی این خلا را پر کرده و امکان دسترسی افراد را فراهم کرده است.
 
وی اظهار داشت: فقر و فقدان سالن‌های سینمایی در منطقه ۱۱ یکی از عوامل ایجاد این پردیس سینمایی است که سازمان‌های مربوطه از این طرح استقبال بسیاری کرده‌اند.
 
مدیر عامل شرکت بیمه صبا افزود: تمام بخش‌های فنی لازم در تاسیس این مکان با نظارت کامل انجام و گزارش‌های مربوط به آن ارائه و بررسی شده است.
 
همچنین همه امور به صورت علمی و فنی طراحی و بررسی و سالن‌ها کاملا استاندارد احداث شده است.
 
وی گفت: پردیس سینمایی صبا یکی از کم نقص‌ترین پردیس‌های تهران است و از لحاظ سامانه رفاهی، دسترسی و موقعیتی شرایط خوبی را برای مردم فراهم کرده است.
 
پریانی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم همزمان با عید غدیر خم«پردیس سینمایی صبا» افتتاح شود.
 
در حال حاضر ۴ سالن به طور کامل آماده بهره برداری و یک سالن در دست تکمیل است و امیدواریم بهره بردای مناسبی از این فضای فرهنگی در عرصه سینمایی صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °