محکومیت قطعی 11 اخلالگر ارزی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:03 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۸۵۲۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
سخنگوی قوه قضاییه گفت: 11 نفر از اخلال گران نظام ارزی محکومیت قطعی پیدا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در حوزه اقتصادی به ویژه مسائل ارزی با عنایت به نرخ ارز در ماه‌های اخیر، قوه قضاییه برخورد با متخلفان را به صورت جدی در دستور کار قرار داده است.
آقای اسماعیلی در نشست خبری افزود: هفته گذشته ۱۱ نفر از اخلال گران نظام ارزی و کسانی که با قاچاق عمده ارز و طلا و خرید و فروش غیرمجاز آن‌ها مرتکب اعمال مجرمانه شده بودند محکومیت قطعی پیدا کردند.
وی گفت: «رسول اشناور» به جرم اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به تحمل ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد.
«لقمان عطاری»، «حسن اسماعیلی پور»، «یوسف ذکی»، «ابوبکر اشناور» و «وفای اشناور» هر کدام به جرم مشارکت با متهم ردیف اول در اخلال در نظام پولی و ارزی و برخی از این افراد به جهت قاچاق سازمان یافته طلا به تحمل ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شدند.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۲۷ هکتار از اراضی تپه سرخه به لحاظ اشتباهات و سوء استفاده‌ها واگذار شده بود که با رای دیوان عالی مجموعه به بیت المال برگشت.
آقای اسماعیلی در نشست خبری افزود: در البرز در چهار باغ و برخی مناطق دیگر گزارش‌هایی به رییس قوه از برخی افراد ذی نفوذ دادند و دادگستری استان البرز با اقتدار پیگیر احیای حقوق بیت المال است.
وی گفت: برای هفت سنگان قاضی ویژه ابلاغ گرفت و رسیدگی عمیق و دقیقی انجام داده و تحقیقات تکمیل است و در آینده نزدیک شعبه رای مقتضی را صادر خواهد کرد.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: سفر ریاست قوه قضاییه به حوزه قضایی لواسان، بازدید از حوزه قضایی، دیدار با مقامات محلی و تشکیل جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال بیانگر اهتمام قوه قضاییه در جهت حفاظت و حراست از سرمایه‌های ملی کشور است.
اسماعیلی در نشست خبری گفت: این سفر دارای این پیام است که قوه قضاییه در امر مبارزه با زمین خواری و تعدی و تجاوز به حقوق بیت المال جدی است، با تمام توان به میدان آمده است و میدان را خالی نخواهد کرد و اجازه دست اندازی به ثروت عمومی کشور را نخواهد داد.
وی هشدار داد: کسانی که مرتکب این اعمال شدند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.
اسماعیلی از روزنه‌های ایجاده شده درباره تعاونی مسکن مهر در دماوند خبر داد. br/ به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسماعیلی در نشست خبری در پاسخ به این سوال که «تعاونی مسکن مهر در دماوند خانه نساخته و مردم به مشکل خورده اند، برنامه شما برای این متخلفان چیست؟» گفت: موضوع مسکن مهر شهرستان دماوند بنا بر اطلاعات بنده در دو بخش است؛ یکش بخش در سال ۹۱ تشکیل شده، مقدمات اولیه واگذاری زمین هم فراهم شده و بخشی از وجهه واریز شده است.
وی گفت: با تغییر دولت و روی کار آمدن وزیری که اعتقاد به مسکن مهر نداشت وضعیت اراضی دچار مشکل شد و تا امروز هم به نتیجه نرسیده است.
اسماعیلی گفت: پیگیری‌هایی از ناحیه دادستان دماوند انجام شده و روزنه‌هایی با تغییر نگرش در این وزارتخانه ایجاد شده است.
وی افزود:​ در پرونده دیگر هم خانه‌هایی ساخته شده و پرونده به عنوان خیانت در امانت تشکیل شده و در حال رسیدگی است.
اسماعیلی گفت: دو نفر از اتباع کشور سوئد به جرم قاچاق مواد مخدر در حالی که محموله‌ها نیز همراه داشتند با تلاش ضابطین دستگاه قضایی دستگیر شدند.
آقای اسماعیلی افزود: پرونده در حال رسیدگی است و این افراد در بازداشت هستند.
وی گفت: از طریق وزارت خارجه بازداشت این افراد به دولت و سفارت آن‌ها اعلام شده است و اعلام کردیم می‌توانند هم از خدمات کنسولی برخوردار باشند و هم از امتیازات ملاقات و مانند آن استفاده کنند.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: در سال گذشته ۱۱۶۹ فقره پرونده در مورد تخلفات ارزی فقط در تهران تشکیل شد.
آقای اسماعیلی در نشست خبری افزود: برای ۹۷۵ نفر از متهمان قرار تامین صادر شده است و در مورد ۴۴۵ نفر این قرار‌ها منجر به بازداشت شد.
وی گفت: تاکنون پرونده ۲۲۳ نفر به دادگاه ارسال و رسیدگی شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°