قرمز شدن مصرف برقی 27 استان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:26 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۸۵۲۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
مدیرکل هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر از قرمز شدن وضعیت مصرف برق ۲۷ استان کشور خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هادی مدقق افزود: هم اکنون استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، گلستان، مازندران، سمنان، یزد، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، نواحی استان تهران، البرز، قزوین، مرکزی، همدان، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و کلانشهرمشهد درمحدوده قرمز قرار دارند. 
مدیرکل هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر با اشاره به اینکه بازدهی کم بیشتر کولر‌های موجود درکشور سبب افزایش مصرف برق در کشور شده است، ادامه داد: وضعیت مصرف برق استان‌های هرمزگان، اصفهان، لرستان، کردستان، گیلان و اردبیل، منطقه جنوب کرمان و کلانشهر‌های شیراز، اهواز وتهران در محدوده زرد قرار گرفته است. 
وی با اشاره به این که روز گذشته رکورد همکاری مشترکان زده شد خاطرنشان کرد: روز گذشته (۶ مرداد) مشترکان با همکاری خود باعث شدند تا ۵ هزار و ۵۸۱ مگاوات از اوج مصرف کم شود، اما با این وجود اوج مصرف دیروز به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات رسید.
 

 

مدقق با تاکید براینکه به هیچ وجه نمی‌خواهیم هموطنان از رفاه خود کم کنند، گفت: حدود ۲۳ هزار مگاوات از مصرف برق کشور در تابستان به وسایل سرمایشی اختصاص دارد و با توجه به این که بیش از یک سوم از برق کشور در بخش خانگی مصرف می‌شود، در صورتی که هموطنان کولر‌های گازی خود را روی درجه ۲۴ تنظیم و از دور کولر‌های آبی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پایداری بیشتر شبکه برق باشیم.
مدیرکل هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر در عین حال از همه هموطنان خواست در صورتی که بیش از یک دستگاه کولر در منازل دارند، در ساعت‌های گرم روز بقیه را خاموش و تنها یک دستگاه را روشنن نگه دارند.
مدقق گفت: همه می‌توانیم علاوه بر رعایت نکات مذکور و موکول کردن استفاده از وسایل برقی پرمصرف به ساعت‌های ابتدایی روز یا انتهایی شب، در کاهش قبض برق خود و پایدار نگه داشتن شبکه برق موثر باشیم.
برچسب ها: برق ، وضعیت قرمز ، 27 استان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°