توسعه تسلیحات منطبق بر تهديد و شناخت از دشمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۵۳۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
فرمانده کل سپاه: توسعه تجهیزات و تسلیحات ما منطبق بر تهدید و شناخت واقعی از نقاط ضعف و قوت دشمن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از سپاه نيوز؛سردار سرلشكر پاسدار حسين سلامي فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در حاشيه برگزاري مرحله نهايي رزمايش پيامبر اعظم (ص)۱۴ سپاه كه از صبح امروز ( سه شنبه ) در منطقه عمومي خليج فارس و تنگه هرمز آغاز شده است، اظهار كرد: سياست هاي ما براي صيانت از منافع حياتي ملت عزيز ايران دفاعي است، به اين مفهوم كه ما از ابتدا به هيچ كشوري تهاجم نخواهيم كرد، اما در تاكتيك و عمليات كاملا تهاجمي هستيم.
 
وي با تاكيد بر اينكه فضاي عمل ما در سطح راهبردي دفاعي است، اما در سطوح عمليات و تاكتيك سراسر تهاجم هستيم،اظهار كرد: آنچه امروز در اين رزمايش در سطح نيروهاي هوافضا و دريايي به نمايش درآمد ، سراسر تهاجمي بود.
 
سرلشكر سلامي با بيان اينكه در سطح عمليات و تاكتيك هجومي هستيم و ابتكار عمل را به دست مي‌گيريم، گفت: تهاجم به واحدهاي شناوري دشمن در صورتي كه بخواهند تعرضي به منافع ما داشته باشند ، با تركيبي از عمليات تهاجم‌ موشكي و رزم واحد شناوري در سطح دريا همراه با مين‌ريزي آفندي توسط شناورهاي هجومي در اين رزمايش به نمايش درآمد.
 
سرلشكر سلامي با تاكيد بر اينكه از تاكتيك‌هاي هجومي به استراتژي دفاع مي‌رسيم، اظهار كرد: به منظور تمرين سطوح رزمي در عمليات هاي مشترك بين نيروهاي چندگانه سپاه و اطمينان يافتن از صيانت مقتدرانه از منافع حياتي ملت‌ عزيز ايران، اين رزمايش‌ها را برگزار مي كنيم.
 
وي در ادامه تصريح كرد: تركيبي از مهارت و فن درست و تكنيك صحيح بكارگيري تجهيزات، تاكتيك‌هاي ابتكاري مبتني بر خلاقيت‌ و نوآوري در ميدان عمل ، فضاي رزمايش‌هاي ما را شكل مي‌دهد تا در شرايط واقعي با ابهام مواجه نباشيم.
 
فرمانده كل سپاه در پايان سطح رزمايش‌هاي سپاه را وسيع، نزديك به واقعيت و با سناريو پردازي بر اساس دشمنان واقعي عنوان و اظهار كرد: توسعه تجهيزات و تسليحات ما منطبق بر تهديد و شناخت واقعي از نقاط ضعف و قوت دشمن است؛ دكترين دفاعي ما بر پايه توليد تجهيزات بومي بوده و در هر رزمايش نسبت به رزمايش قبل كيفيت تجهيزات به روز شده و تجهيزات توليد جديد را در معرض آزمايش قرار مي دهيم و آن را در ميدان واقعي به كار مي‌گيريم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °