دکتر محرز: کنکور خطرناک است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:49 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۵۷۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا توصیه کرد که برگزاری کنکور یک ماه به تعویق بیافتد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مینو محرز در گفتگو با برنامه چاپ اول صبح امروز چهارشنبه، تصریح کرد: در صورتی که امکان به تعویق انداختن کنکور وجود ندارد، بهتر است این آزمون با رعایت فاصله فیزیکی در محیط باز برگزار شود.

عضو کمیته کشوری ستاد مقابله با کرونا گفت: به عنوان یک متخصص عفونی باید اعلام کنم در حال حاضر که اوج بیماری در بسیاری از استان‌ها به ویژه تهران وجود دارد و با توجه به تغییر ماهیت بیماری کووید ۱۹ و جهشی که پیدا کرده و قدرت سرایت آن افزایش چشمگیری داشته است، باید از هر گونه تجمع باید جلوگیری شود.

دکتر محرز افزود: کنکور حدود دو ساعت زمان می‌برد و افراد در محیطی بسته باید بنشینند این در حالیست که اعلام می‌شود در محیط‌های بسته حتی با استفاده از ماسک امکان سرایت بیماری وجود دارد.
 
قطعا در چنین شرایطی اگر نمی‌شود کنکور را به عقب بیندازند جای طرح این پرسش وجود دارد که آیا سالن‌های کافی دارند که با رعایت فاصله فیزیکی و تهویه مناسب بتوان این آزمون را برگزار کرد؟ اما در چنین شرایطی هم خیلی ریسک است.

وی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم به جوانان کوچکترین آسیبی وارد شود، اما اگر خدای نکرده این بیماری در این آزمون اپیدمی شود، چه اتفاقی می‌افتد. میلیون‌ها نفر درگیر می‌شوند؛ چرا که این افراد به خانه می‌آیند و چندین نفر از اعضای خانواده را درگیر می‌کنند.

وی تاکید کرد: درخواست من این است که این آزمون یک ماه دیگر به عقب انداخته شود یا با رعایت فاصله فیزیکی در محیط باز برگزار شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°