موسوی: منتظر اقدامات ملموس کره جنوبی هستیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۵۸۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به ادعای خبرگزاری کره جنوبی گفت: به اندازه کافی از کره جنوبی وعده شنیده‌ایم؛ بنابراین فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته هستیم طبعا کسی در ایران منتظر محموله نیم میلیون یا دو میلیون دلاری نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «سید عباس موسوی» در گفتگو با خبرنگار ایرنا، درباره ادعای خبرگزاری یونهاپ درباره گفت‌وگوی ویدیو کنفرانسی مقامات ایران و کره جنوبی درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی گفت: به اندازه کافی از کره جنوبی وعده شنیده‌ایم؛ بنابراین فقط منتظر اقدامات ملموس و برجسته هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه کسی در ایران منتظر محموله نیم میلیون یا دو میلیون دلاری نیست، اظهار داشت: امیدواریم مقامات کره‌ای حجم منابع مالی مردم ایران در این کشور و عدم وجود هیچ منع قانونی برای تجارت با ایران را به یاد داشته باشند.

بنا به اعلام خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این کشور امروز از طریق ویدیو کنفرانس با مقامات کشورمان درباره خرید دارو و تجهیزات پزشکی گفتگو می‌کند.

در پی مانع‌تراشی غیرقانونی کره جنوبی برای دسترسی به منابع مالی ایران نزد بانک‌های کره‌ای، وزارت امور خارجه در رایزنی‌های مستمر و متعدد به دولت کره اعلام کرده است هیچ تحریم و مبنای قانونی برای این کار وجود ندارد و رفتار طرف کره‌ای مغایر با اصول روابط دوستانه و مبانی حقوقی همکاری کشور‌ها است.

وزارت امور خارجه تاکید کرده است که وعده‌های مکرر طرف کره‌ای برای حل مشکل عملا نتیجه‌ای نداشته و صرفا موجب ارسال یک محموله ناچیز نیم میلیون دلاری به ایران شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °