دریادار تنگسیری: رزمایش ما تهدیدی برای کشور‌های دوست و همسایه نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۵۹۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
فرمانده نیروی دریایی سپاه تمرین دفاع از جزایر خلیج‌فارس و مقابله با برهم زنندگان امنیت را از اهداف برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ توصیف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری» روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ اظهار داشت: بر مبنای راهبرد و طرح‌هایی که در برگزاری رزمایش‌های سالیانه سپاه وجود دارد، امسال نیز چهاردهمین رزمایش سپاه با عنوان رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) در حال برگزاری است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: این رزمایش بر مبنای بازی جنگ و راهبرد‌هایی که در خلیج‌فارس و منطقه جنوب داریم شکل گرفته و در آن چگونگی ایجاد امنیت در خلیج فارس و برخورد با برهم زنندگان امنیت تمرین می‌شود.

تنگسیری با اشاره به سناریو‌ها و اقدامات صورت گرفته یگان‌های نیروی دریایی در این رزمایش خاطرنشان کرد: در این رزمایش طراحی و اجرای آتش‌های انبوه راکتی بر روی اهداف مورد نظر، نبرد بالگرد بومی و هواپیما‌های دوزیست نیروی دریایی با موشک‌های هدایت شونده، انجام عملیات مین‌ریزی دریایی آفندی و پدافندی برای قطع خطوط مواصلاتی دشمن، دفاع ساحلی و انهدام شناوری‌های آبی خاکی و پشتیبانی دشمن در بازی جنگ، با موفقیت به انجام رسید.

وی در ادامه از اجرای آتش موشک‌های ساحل به دریا و شناوری با دقت بالا برای انهدام ناو‌های رزمی - پشتیبانی دشمن در این رزمایش خبر داد و افزود: تمرین حمله هواپیما‌های بدون سرنشین نیروی دریایی سپاه به سامانه فرماندهی و کنترل ناو هواپیمابر، تمرین تصرف شناور‌های متخاصم، رزم‌ناو‌ها و ناو هواپیمابر با هلی برن تکاوران یگان واکنش سریع نیروی دریایی سپاه، استفاده از موشک‌های ساحل به دریا و سطح به سطح ارتقا یافته نیروی دریایی سپاه و نیز به‌کارگیری بسیج دریایی در چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم (ص) برای تامین امنیت پایدار خلیج‌فارس به بهترین شکل به انجام رسید.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تمرین دفاع از جزایر خلیج فارس و حاکمیت و منافعی که در این منطقه راهبردی وجود دارد را از جمله اهداف برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ توصیف و تصریح کرد: بیگانگان هزار مایل طی می‌کنند و رزمایش بر مبنای تهدید و علیه قایق‌های تندرو انجام می‌دهند، اما خلیج‌فارس خانه ما است و این رزمایش پس از انجام ۱۳ رزمایش در منطقه خلیج‌فارس برگزار می‌شود.

پیام رزمایش پیامبر اعظم (ص) هشدار به کسانی است که بخواهند خللی در امنیت ما ایجاد کنند

تنگسیری، پیام رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ سپاه را دوستی و همگرایی برای کشور‌های مسلمان منطقه توصیف و اظهار کرد: رزمایش ما تهدیدی برای کشور‌های دوست و همسایه نیست بلکه هشدار به کسانی است که بخواهند خللی در امنیت ما ایجاد کنند و ما به عنوان سربازان ملت عزیز و مدافع منافع آنان اجازه سوء‌استفاده به دشمنان را نه تنها در خلیج‌فارس بلکه هیچ نقطه‌ای از جغرافیای ایران اسلامی نخواهیم داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °