مقاومت خوب در برابر تحریم و کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۶۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
رئیس جمهور گفت: مردم ما دربرابر تحریم و کرونا به خوبی مقاومت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس جمهور گفت: ما دراین شرایط سخت که دشمنان ما برای ما بوجود آوردند می‌بینیم که بخوبی ملت بزرگ ما در برابر هردو پدیده یعنی هم تحریم و هم ویروس کرونا مقاومت می کنند.
رئیس جمهور گفت: جهش تولید را با همه توان و همراه با اشتغال مردم افزایش می‌دهیم.
آقای روحانی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح پنج پروژه ملی در استان‌های فارس، خوزستان و مازندران، با اشاره به نام گذاری امسال بنام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: در هر یک از این پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد، توضیح داده شود که، ۲ هزار اشتغال مستقیم و یا چند هزار اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است، این یعنی اینکه ما در این سال بسیار سخت، در حال توسعه اشتغال هستیم.
رئیس جمهور افزود: امسال فشار بیکاری زیاد است و عده‌ای از شغل خود را به دلیل اینکه برخی از مشاغل کاملا ارتباط با سفر و گردشگری و حمل و نقل دارد، از دست دادند و دچار مشکل شدند، اما باید در جای دیگر شغل‌های دیگر را برای مردم ایجاد کنیم، تا مسیر بتواند ادامه پیدا کند.
آقای روحانی با تاکید بر اینکه استان‌های مازندران، گیلان و گلستان آماده ارائه محصولات کشاورزی و بخصوص چوب هستند، خاطرنشان کرد: این استان‌ها آمادگی زراعت چوب دارند، هم وزیر کشاورزی قبلی و هم چند استاندار گفتند، زراعت چوب در شمال درآمدش از برنج نیز بیشتر است، برای این زراعت چوب که محصول دارد، باید بخشی از زمین‌ها را به برنج و بخشی دیگر را به زراعت چوب اختصاص دهیم، با این اقدام ما دیگر نیاز نخواهیم داشت چوب از خارج وارد کنیم، بلکه حتی می‌توانیم صادر کننده چوب باشیم.
رئیس جمهور درباره صنعت فولاد نیز گفت: امروز هم نیاز داخلی را تامین می‌کنیم و هم صادر می‌کنیم، امروز در بخش بلور و شیشه نیز علاوه بر تامین آنچه در داخل نیاز داریم، می‌توانیم حتی صادر کننده نیز باشیم.
وی افزود: راه حل این است که همه دست به دست هم بدهیم، بخش خصوصی و بخش دولتی در کنار هم قرار گیرند، تا فضای تعامل سازنده بین همه قوا برقرار و مشکلات مردم توسط دولت حل شود.
آقای روحانی گفت: اعتراف می‌کنم هنوز هم مشکلاتی برای تولید وجود دارد، هنوز هم موانعی وجود دارد که می‌توانیم تسهیل کنیم، در جلسه‌ای که روز سه شنبه با تولید کنندگان درجه یک کشور در فولاد و پتروشیمی داشتم، دیدیم همه درحال تلاش و با روحیه برای رفع مشکلات هستند، البته مشکلاتی نیز دارند که قابل رفع است.
وی افزود: باید بیشتر وقت بگذاریم، وزرا مسئولان و بانک‌ها بیشتر کار کنند، این رابطه نزدیک بین بخش خصوصی و بخش دولتی و رفع محدویت‌ها سرعت را بیشتر و دشمن را نامید می‌کند، ان شاالله در همه زمینه‌ها می‌توانیم ملت موفقی باشیم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز عرفه است، مردم علی رغم مشکلات توسل خود را به خداوند دارند و باید با مراعات پروتکل‌ها در مراسم‌ها و یا در خانه، توجه به حق کنیم و همچنین صداو سیما در فضای مجازی به مردم کمک کند، در عید قربان نیز همه اصول بهداشتی را رعایت کنیم، بخصوص برادران اهل سنت همه دستوالعمل‌ها را مراعات کنند، در ایام مبارک برکت بیشتر می‌شود.

رئیس جمهور گفت: منطقه شمال به مرکز چوب و ام دی اف برای تامین نیازمندی‌های داخلی و صادرات تبدیل شده است.

آقای روحانی گفت: در سال ۹۶ در خصوص زراعت چوب با وزیر کشاورزی صحبت کردم، این موضوع در هیئت دولت هم مطرح شد و فکر کردم که این موضوع حل شده است، حتما این موضوع را دنبال خواهم کرد.
رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به صحبت‌های یکی از سرمایه گذاران استان مازندران در خصوص زراعت چوب، افزود: ان شاءالله هر دو نکته مربوط به زراعت چوب و چوب با پوست و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد را دنبال خواهم کرد، ان شاءالله در جلسه روز یکشنبه این موضوع را در دولت مطرح می‌کنیم، قبل از جلسه روز یکشنبه نیز این موضوع را به وزیر کشاورزی خواهم گفت و خود سرپرست وزارت صمت آن را پیگیری خواهد کرد.
رئیس جمهور گفت: ان شاء الله هر دو مساله در سال جاری حل و فصل شود که برای کشور بسیار حائز اهمیت است.
آقای روحانی همچنین در زمان افتتاح این طرح ویژه استان مازندران، و پس از صحبت‌های سرپرست وزارت صمت، گفت: بسیار خرسندم که در روز عرفه و شب عیدقربان موفق شدیم این طرح‌ها را افتتاح کنیم.
رئیس جمهور افزود: برای ما بسیار مهم است که منطقه شمال به مرکز چوب و ام دی اف برای تامین نیازمندی‌های داخلی و صادرات تبدیل شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °