تاکید بر رسیدگی به مشکلات اتباع ایرانی در ترکیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۶۴۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه بر رسیدگی بهتر و حل مشکلات اتباع ایرانی مقیم ترکیه تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "حسین جابری انصاری" درباره روش‌های بهتر ارائه خدمات به ایرانیان مقیم ترکیه به ویژه دانشجویان، تجار و کمک به زندانیان ایرانی در این کشور با برخی مقامات ترک رایزنی و تبادل نظر کرد.

جابری انصاری در سومین "وبینار" کنسولی و ایرانیان وزارت امور خارجه با تمرکز بر امور هم‌وطنان عزیز ایرانی مقیم ترکیه با اشاره به محدودیت‌های برآمده از همه گیری ویروس کرونا، عرصه آزمون جدیدی برای خدمت به مردم است، گفت: ادارات مرکزی وزارت امور خارجه موظف هستند با همراهی تنگاتنگ با نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه برای آسیب شناسی و حل مشکلات و مسائل ایرانیان مقیم این کشور به ویژه هفت هزار دانشجوی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه و همچنین تجار ایرانی و ایرانیان گرفتار در زندان‌های این کشور تلاش کنند.

‌در این سمینار مجازی که مدیران کل و روسای ادارات کنسولی و ایرانیان وزارت خارجه نیز مشارکت داشتند، سفیر و روسای کنسول گری‌های ایران در ترکیه ضمن ارائه گزارش عملکرد حوزه ماموریتی خود، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم ترکیه و مسائل مبتلا به آن‌ها را تشریح کردند.

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه در وبینار‌های هفتگی با روسای نمایندگی‌های ایران در کشور‌های مختلف جهان، ضمن بررسی وضعیت ایرانیان مقیم خارج از کشور، در خصوص راهکار‌های مناسب برای حل مشکلات آنان تبادل نظر می‌کند.

پیش از این، دو "وبینار" دیگر با نمایندگی‌های ایران در اروپا (انگلیس، ایتالیا، سوئد، پرتغال و مجارستان) و شرق آسیا (چین، ژاپن، کره جنوبی) برگزار شده و این برنامه به صورت منظم در هفته‌های آینده با دیگر نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور ادامه خواهد یافت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °