کمک کنیم سینما نمیرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۶۴۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
کارگران پیشکسوت سینمای ایران گفت: سایه شوم و بحران کرونا نباید باعث تعطیلی سینما و بیکاری سینما دارها شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "حمیدرضا مدقق" در آغاز گفتگوی "شهرفرنگ" با میهمان برنامه با بیان خلاصه ای از اخبار سینما طبق روال هفته های گذشته گفت: بلیت نیم بهای سینما از شنبه تا چهارشنبه ی هر هفته مسکنی برای سینمای بحران زده کشور است.


"فریدون جیرانی" کارگردان سینما در این گفتگو از حال و روز سینمای ایران و جهان در اوضاع کرونایی گفت و افزود: سینما نیز همانند سایر مشاغل دیگر تحت تاثیر بحران کرونا است. از هالیود تا بالیود همه ضرر کرده اند.

او با بیان اینکه اگر سینما ها باز نمی شد این وضعیت تا پایان سال ادامه می یافت، افزود: باز شدنِ سینما کار درستی بود. نباید سایه ی شوم کرونا باعث تعطیلی سینما و بیکاری سینمادارها شود.

کارگردان دو فیلم آشفتگی و خفگی افزود: دولت قول داده تمام عایدی اکران از ابتدای مرداد به سینما‌ها تعلق بگیرد.
او با بیان اینکه جامعه بحران زده جامعه شادابی نخواهد بود، گفت: سینما تفریح طبقه متوسط است و این طبقه بحران زده است. 
جیرانی گفت: 62 سینما در حال حاضر تنها "زن ها یک فرشته اند 2"  را به نمایش گذاشته اند تا چراغ سینما روشن باقی بماند.
او هرگونه تلاش برای کمک به سینما را موقتی دانست و افزود: مردم باید اطمینمان پیدا کنند سینما محیط غیر بهداشتی نیست. مردم در گرفتاری ها به تفریحی به نام سینما نمی رسند.
کارگردان و روزنامه نگار نمایش فیلم خارجی را یک شوخی دانست و افزود: فیلم خارجی امروز در دسترس همه در فضای مجازی هست بدون هیچگونه کم و کاستی و نمایش آن در سینما یک شوخی است.
او نمایش آنلاین و برخط را تنها راه برون رفت سینما از شرایط بحرانی کنونی دانست و افزود: تلویزیون در حال حاضر می تواند به سینما کمک کند.
فریدون جیرانی سینمای خانگی را اشتغال زا نام برد و گفت: 40 فیلم در صف نمایش آنلاین قرار دارند نمایشی که با فیلم "خروج" آغاز شد.
او گفت: حتی جنگ نتوانست سینما را تعطیل کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °