رایزنی های روحانی با همتایان ترکیه‌ای و آذربایجانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:53 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۶۸۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
رئیس جمهور در گفتگوی تلفنی رئیس جمهور ترکیه گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

آقای روحانی در تماس تلفنی همتای آذربایجانی خود با اشاره به روابط دوستانه و رو به گسترش دو کشور، بر ضرورت تلاش برای توسعه و تحکیم همه‌جانبه مناسبات تهران – باکو تاکید کرد.
رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد توافقات فی‌مابین در بخش‌های مختلف به ویژه خط آهن رشت-آستارا، هر چه سریعتر محقق شود.
آقای روحانی همچنین گفت: ایران آماده است تا تجربیات موفق خود در مقابله با بیماری کرونا را در اختیار جمهوری آذربایجان قرار دهد.
رئیس جمهور آذربایجان نیز روابط و مناسبات دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مطمئناً ایران و جمهوری آذربایجان با تلاش و مساعی یکدیگر می‌تواند مناسبات و همکاری‌های خود را گسترش دهند. آقای الهام علی اف طرح راه آهن رشت-آستارا را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تلاش می‌کنیم با رفع موانع و مشکلات این طرح، هرچه سریعتر آن را تکمیل کنیم. رئیس جمهور آذربایجان همچنین با تجلیل از دستاورد‌های کشورمان در مقابله با ویروس کرونا، خواستار گسترش همکاری‌های دو کشور در این زمینه شد.

رئیس جمهور همچنین در گفتگوی تلفنی رئیس جمهور ترکیه گفت: اراده جمهوری اسلامی ایران توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های دوستانه و برادرانه با ترکیه است.
آقای روحانی، اظهار امیدواری کرد دو کشور با همکاری و تبادل تجربیات بتوانند تلاش‌های خوبی برای مهار ویروس کرونا داشته باشند.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز آمریکا درحال اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران است، تاکید کرد: باید در این شرایط کشور‌های دوست و همسایه مانند ایران و ترکیه بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های خود را توسعه دهند.
رئیس جمهور ترکیه نیز با تجلیل از تلاش‌های موفقیت آمیز دولت و ملت ایران در مقابله با بیماری کرونا، بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربیات در این مسیر تاکید کرد. رجب طیب اردوغان همچنین لزوم گسترش روابط و همکاری‌های تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه را یادآوررشد و تسریع در انجام مبادلات تجاری
دوکشور را خواستار شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۲°