مقررات جدید سفر به ایران از امروز اجرا می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۶۸۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
بر اساس دستورالعمل ابلاغی، ایران تا اطلاع بعدی روادید گردشگری صادر نمی‌کند و ارائه گواهی سلامت تائید شده برای سایر مسافران الزامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ایران تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی صادر نمی‌کند و داشتن گواهی سلامت برای سایر مسافران الزامی است. این مقررات از امروز ۱۱ مرداد به اجرا  می‌شود.

معاون گردشگری حدود ۱۰ روز پیش از مخالفت ستاد کرونا با سفر گردشگران خارجی به ایران خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی ایران برای اتباع خارجی صادر نمی‌شود.
 
پس از آن، وزارت بهداشت از تنظیم مقررات تازه‌ای برای ورود مسافران به ایران خبر داد و شرط داشتن گواهی سلامت را الزامی اعلام کرد.

این مقررات در همه مرز‌های زمینی، هوایی و دریایی ایران اجرا می‌شود و مسافران هنگام ورود به خاک ایران ملزم به ارائه گواهی سلامت به زبان انگلیسی و تاییدشده توسط مقامات دارای صلاحیت بهداشی در کشور مبدا هستند.

وب‌سایت ویزای الکترونیکی ایران و شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز مقررات سفر به ایران و شرایط پذیرش مسافر را در چند بند توضیح داده اند:

ویزای ایران برای تردد مسافرانی که با عنوان گردشگر به ایران سفر می‌کنند، تعلیق شده است.

سایت ویزای الکترونیکی ایران همچنان فعال است و متقاضیانی که قصد سفر غیرتوریستی دارند می‌توانند از آدرس http://e_visa.mfa.ir/en اقدام کنند.
 
لازم است این مسافران یک ایمیل تأیید داشته باشند.

مسافران پیش از ورود باید فرم خوداظهاری و گواهی سلامت خود را تکمیل شده به مسؤولان مرزی ارائه دهند.

تمام مسافران بالای دو سال، باید دست کم ۹۶ ساعت قبل از سفر، تست PCR انجام داده باشند که نتیجه آن منفی باشد. گواهی باید به زبان انگلیسی باشد و مسافر آن را به نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه‌های بهداشت مرزی تحویل دهد.

همه مسافران در بدو ورود، غربالگری می‌شوند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، پس از انجام تست PCR، مسافر با ملیت غیر ایرانی در محل مشخص شده از سوی وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می‌شود و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می‌شود تا مدت ۱۴ روز قرنطینه خانگی شود.

در صورت ارائه نکردن گواهی نامه سلامت و تست معتبر کووید - ۱۹، PCR، به مسافران با ملیت غیرایرانی اجازه ورود به کشور داده نمی‌شود.

مسافران ایرانی که هنگام ورود به کشور این گواهی را نداشته باشند به مکان‌های مشخص شده از سوی وزارت بهداشت برای قرنطینه به مدت ۱۴ روز هدایت می‌شوند.
 
هزینه تست کرونا و اقامت در این مدت با مسافر است.

این بخشنامه به همه ایرلاین‌های داخلی و خارجی نیز ابلاغ شده است و از روز شنبه ۱۱ مرداد، برابر با اول اگوست اجرا می‌شود.

با شیوع ویروس کرونا در ایران، مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی مسدود شد.
 
انسداد مرز‌های زمینی کماکان ادامه دارد، اما با از سرگیری تعداد محدودی از پرواز‌های بین المللی، مرز‌های هوایی تا حدی باز شده، ولی انجام سفر‌های توریستی، همانند گذشته امکان پذیر نیست.
 
بیشتر کشور‌ها در صورتی اجازه سفر به شهروندان ایرانی را می‌دهند که کارت اقامت یا ویزای کار و تحصیل داشته باشند.
 
ادامه شیوع ویروس کرونا در ایران نیز بسیاری از کشور‌ها را برای از سرگیری تعامل توریستی با ایران، دچار ملاحظه و تأمل کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °