نوبخت: جهش تولید در گرو درخشش دانش بنیان هاست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:14 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۷۰۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یکی از عوامل موثر در اجرایی شدن جهش تولید، فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه در مراسم افتتاح هزار استاندارد جدید آموزش مهارت گفت: زمانی اینکه بتوانیم در سال از 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی استفاده کنیم یک هدف دست یافتنی تلقی می شد و قانونگذاران آن را در برنامه ششم ابلاغ کردند اما تغییر شرایط کشور و عدم دستیابی به منابع سرمایه گذاری خارجی و محدود شدن منابع ارزی و ریالی، ناچار شدیم تغییراتی اعمال کنیم.

نوبخت گفت: ابتدا به تغییر اهداف توجه شد که یک موضوع الزامی به شمار می رفت.

وی افزود: با توجه به این همه نیروی آماده به کار و رقابتی که با کشورهای منطقه داریم نمی توانستیم به کمتر از ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی فکر کنیم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید امکانات را به افزایش بهره وری سوق دهیم، گفت: ما نمی توانیم برای ایجاد پارک های علم و فناوری جدید سرمایه گذاری کنیم و باید پارک های موجود را به افزایش بهره وری سوق دهیم.

نوبخت افزود: حال که نمی توانیم سرمایه گذاری جدید داشته باشیم، حتما باید بنیان تولید خود را بر پایه دانش و فناوری های نو قرار دهیم و عمل نیروی انسانی نیز متکی به افزایش مهارت ها باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: این سازمان به عنوان متولی توسعه کشور برنامه خود را بر اساس وضعیت موجود تغییر داده تا از محل افزایش بهره وری هم رشد تولید و هم افزایش اشتغال را داشته باشیم.

نوبخت با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای نقش اساسی در این زمینه دارد، از آمادگی سازمان برنامه و بودجه برای حمایت از این سازمان خبر داد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۲°