صدور پروانه بهره‌برداری بیش از ۴۰۰ شرکت دانش ‌بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:02 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۸۷۳۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
۵۷۰ تقاضای پروانه بهره‌برداری از سال ۹۴ تاکنون به مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال شده که بیش از ۴۰۰ تقاضا تائید شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار خراسانی رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و همچنین مصوبه «ضوابط استقرار واحد‌های صنایع پیشرفته و شرکت‌های دانش‌بنیان» مصوب هیئت وزیران در سال ۹۴ گفت: براساس مصوبه هیات وزیران و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های دانش‌بنیان طبق ماده (۸) قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان مجاز هستند در محدوده شهر تهران و دیگر شهر‌ها مستقر شوند و با رعایت رده‌های زیست‌محیطی ذکر شده در پیوست مصوبه یادشده به دریافت جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری اقدام کنند.
صاحبکارخراسانی ادامه داد: این رده‌های زیست محیطی ۷ گانه مبنای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند بود، هرچه رده زیست محیطی فعالیت شرکت از رده ۱ به سمت رده ۷ سوق پیدا کند، باید میزان فاصله این شرکت از محدوده شهری، افزایش یابد.
 
 بررسی ۵۷۰ تقاضای دریافت پروانه بهره‌برداری و جواز تأسیس
 وی با اشاره به آمار دریافت جواز تأسیس و پروانه بهره‌برداری توسط شرکت‌های دانش بنیان گفت: از سال ۹۴ تاکنون ۵۷۰ تقاضای پروانه بهره‌برداری به مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان ارسال شده که بیش از ۴۰۰ تقاضا مورد تائید قرار گرفته است.
 به گفته رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از کل درخواست‌های ارائه شده، ۲۴۱ درخواست مربوط به استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و قانونی، ۱۵۴ درخواست برای پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، ۸۶ درخواست برای کاربری‌های صنعتی و کارگاهی، ۱۸ درخواست مربوط به مکان‌های صنعتی مجاز داخل یا خارج محدوده مصوب شهری و روستایی و مابقی درخواست‌ها مربوط به سایر نواحی بوده است.
 صاحبکار همچنین درباره چگونگی اخذ مجوز‌های استقرار مطابق با رده‌بندی زیست محیطی اضافه کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با مراجعه به سامانه reg.daneshbonyan.ir، اطلاعات لازم را تکمیل کنند و کارگزاران مربوط پس از بررسی، نامه‌ای مبنی بر معرفی شرکت برای دریافت مجوز‌های لازم به وزارت صمت و سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان مورد نظر ارسال خواهند کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°