دفترچه تامین اجتماعی تا 5 ماه آینده حذف می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۸۷۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی: دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی در پنج ماه آینده حذف می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه‌های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه‌های درمانی اقداماتی انجام دهیم.

مهرداد قریب درباره زمان حذف کامل دفترچه‌های بیمه درمانی اظهار کرد: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه‌های درمانی اقداماتی انجام دهیم.

وی در ادامه به غیرحضوری شدن استعلام اعتبار دفترچه‌های بیمه درمانی از ابتدای خرداد ماه اشاره کرد و گفت: با غیرحضوری شدن استعلام، استحقاق درمان و تمدید خودکار اعتبار دفترچه‌ها شاهد آن بودیم که میزان مراجعات به شعبات و کارگزاری‌های تامین اجتماعی تا ۳۸ میلیون مورد کاهش یافته و رضایتمندی خوبی به دنبال داشته است.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه شش روش برای استعلام اعتبار دفترچه‌ها اعلام شد که از جمله آن می‌توان به شماره گیری کد‌های دستوری ussd و مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: بیمه شده به هر بیمارستان، مرکز خصوصی یا مطب مراجعه کند، استحقاق درمانش به روش‌های گفته شده قابل انجام است.

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز درباره زمان اجرای نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه‌های بیمه گفت: کار بسیار گسترده‌ای است و مقدماتی را می‌طلبد؛ باید همه پزشکان و مراکز درمانی با ما همکاری کنند. سامانه نیز باید پاسخگو باشد و طوری نشود که مردم به علت قطعی اینترنت یا موارد دیگر با اخلال در دریافت خدمت مواجه شوند.

وی افزود: یکی از مزیت‌های نسخه نویسی الکترونیک صرفه جویی در تجویز دارو‌های غیرضروری است. هرچه داروی غیرضروری که مضاف بر قواعد و راهنمای بالینی است کمتر نوشته شود بهتر است، زیرا تجویز دارو‌های غیرضروری اسراف است و به سلامت بیمار لطمه می‌زند.


سالاری اضافه کرد: کار‌های فنی در حال انجام است و امیدواریم طی چهار پنج ماه آینده این کار را اجرایی کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °