ارتقای جنگنده «کوثر» با فناوری‌های نوین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:42 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۸۷۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: قطعاً هواپیمای کوثر به همین شکل باقی نخواهد ماند و خیلی از تکنولوژی‌های جدید در آن توسعه خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سورنا ستاری در حاشیه امضای تفاهم‌نامه میان ارتش و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: توسعه‌های زیادی در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های ICT، نانو، زیست فناوری، فناوری هوافضا و بسیاری از حوزه‌های جدید از قبیل حوزه لیزر در قالب شرکت‌های دانش بنیان و برخی مراکز پژوهشی داریم.
 
وی گفت: یکی از اهداف ما در معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور این است که بتوانیم این فناوری را به سمت صنایع دفاعی سوق دهیم و صنعت دفاع نیز از این زیر ساخت‌هایی که ایجاد شده است، استفاده کند که امیدواریم امضای این تفاهمنامه، این روند را خیلی تسریع کند.
 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه حوزه‌های همکاری متعددی با ارتش و صنایع دفاعی داریم، افزود: بیش از ۷۰۰ شرکت دانش بنیان داریم که محصول به حوزه دفاع می‌دهند، هم توسعه این شرکت‌ها مدنظر است و هم اینکه شرکت‌های جدید به این حوزه ملحق شوند.
 
آقای ستاری به ساخت هواپیمای کوثر اشاره کرد و گفت: بسیاری از بخش‌های متعدد هواپیمای کوثر در شرکت‌های دانش بنیان توسعه پیدا کرده است و قطعاً این هواپیما به همین شکل باقی نخواهد ماند و خیلی از فناوری‌های جدید در آن توسعه پیدا خواهد کرد.

در این مراسم امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و تعدادی از معاونان ارتش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حضوری داشتند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°