ارائه ۵ لایحه برای ساماندهی فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:52 - جمعه 17 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۸۸۶۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین و ارائه ۵ لایحه برای ساماندهی فضای مجازی و رفع معضلات این عرصه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمدجواد آذری جهرمی پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، این نشست را بسیار خوب و سازنده دانست.

وی درباره موضوعات مطرح در این جلسات گفت: بخش نخست جلسه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب مربوط می‌شد و مسئولیتی که مجلس طبق این بیانات برعهده گرفته و برای پیگیری دستورات ایشان در خصوص مدیریت فضای مجازی وارد شده است.

آقای آذری جهرمی افزود: در این بخش از جلسه گفتگوی دو ساعته خوبی داشتیم و پس از ارائه گزارشی از فعالیت ها، نمایندگان مجلس دیدگاه شان را درباره راهبردی که باید در پیش بگیریم بیان کردند.

وی از تدوین ۵ لایحه برای پیشبرد برنامه راهبردی به منظور ساماندهی فضای مجازی خبر داد و گفت: یکی از این لوایح، طرح تحول دیجیتال است که آماده کرده ایم و با اعضای کمیسیون صنایع مجلس گفتگوی مفصلی در این باره داشتیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مقرر شد کارگروهی تشکیل شود تا این موضوعات را با قید فوریت و البته در زمان بندی مشخص پیش ببریم و با مساعدت مجلس به دولت به ویژه به این وزارتخانه بتوانیم مسیری را در پیش بگیریم تا از فرصت‌های فضای مجازی استفاده بیشتری کنیم.

آقای آذری جهرمی تاکید کرد: باید در این مسیر زمینه‌های رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نیز حضور جریان ساز در فضای مجازی فراهم شود.

وی یکی دیگر از این لوایح پنج گانه را لایحه مهم حفاظت و صیانت از داده‌ها برشمرد و افزود: این لایحه را در سال ۹۶ با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و پژوهشگاه قوه قضائیه تنظیم و به دولت ارسال کردیم و اکنون در مراحل پایانی تصویب آن هستیم و آماده ارائه به صحن هیأت وزیران است.

آقای آذری جهرمی بخش دیگر این لوایح را مربوط به تراکنش‌های الکترونیکی و نیز هویت در فضای مجازی برشمرد.

وی گفت: این لوایح چارچوب‌های اصلی مرتبط با فضای مجازی است که فعالیت در آن را تسهیل و قانونمند می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حضور در فضای مجازی و تجارت در این فضا را بسیار اثرگذار و رافع بسیاری از معضلات کنونی کشور دانست.

آقای آذری جهرمی بخش دوم دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس را پاسخگویی به پرسش‌های سه نفر از اعضای این کمیسیون دانست و گفت: طبعاً طبق آیین نامه، وزیر باید با حضور در کمیسیون پاسخگوی پرسش‌ها باشد که هر سه نماینده پرسش هایشان را مطرح کردند و ما نیز پاسخ دادیم.

وی از رئیس و اعضای این کمیسیون بابت ایجاد فضای مشارکت جویانه و گفتگو‌های بسیار سازنده به منظور پیگیری‌ها برای توسعه و پیشرفت فضای مجازی قدردانی کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۷°