آسفالت ۲۴۰۰ کیلومتر راه روستایی از ابتدای سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:27 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۸۶۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
وزیر راه و شهرسازی، راه سازی برای مناطق روستایی را از مصادیق محرومیت زدایی دانست و گفت: این نهضت همچنان ادامه دارد و بر این اساس، امسال دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و امیدواریم بتوانیم با جذب منابع بیشتر این رقم را افزایش دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد اسلامی پس از حضور در کمیسیون عمران مجلس، در جمع خبرنگاران، افزود: هدفگذاری ما تا پایان امسال، آسفالت ۳۵۰۰ کیلومتر دیگر از راه روستایی در کشور است.

وی، با بیان اینکه در حوزه ریلی نیز بر توسعه ناوگان و زیرساخت تمرکز داریم، گفت: امیدواریم بتوانیم با جذب منابع، تا پایان دولت، حداقل دو هزار کیلومتر ریل به خطوط ریلی کشور اضافه کنیم.

آقای اسلامی، افزود: هدف ما این است که ظرفیت حمل فعلی را به ۱۰۰ میلیون تن بار در خطوط راه آهن برسانیم، به همین خاطر قراردادی با صنایع معدنی و فولادی امضا کرده ایم که ارزش آن ۸ هزار میلیارد تومان بوده و قرار است، ظرف سه سال از معدن سنگان به بافق خط دوم ریلی اتصال پیدا کند و ظرفیت ۸ میلیون تن فعلی را به ۱۷ میلیون تن افزایش دهد.

وی، اتصال زاهدان به چابهار را در همین راستا دانست و افزود: از اول سال ۹۹ تا امروز توانسته ایم حجم بار از بندر به قطار را ۲۳۰ درصد افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه سال گذشته ۷۸۸ واگن و لوکوموتیو از صنایع داخلی تهیه و به صنعت ریلی اضافه شد که باعث رونق صنایع داخلی شده است، افزود: هدفگذاری ما برای امسال خرید دو هزار واگن و لوکوموتیو دیگر از صنایع داخلی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °