محکومیت انفجار بندر بیروت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:01 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۸۸۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
حزب الله در بیانیه‌ای با ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه بندر بیروت اعلام کرد همه امکانات خود را برای امداد رسانی به مردم بیروت بسیج کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شمار کشته‌ها به دست کم ۱۰۰ نفر و زخمی‌ها به ۵ هزار تن رسیده البته هنوز از سرنوشت شمار قابل توجهی ازساکنان منطقه انفجار خبری در دست نیست.
در پی انفجار مهیب در بندر بیروت؛ شورای عالی دفاع لبنان در جلسه فوق العاده خود به ریاست «میشل عون» رئیس جمهور سه روز در این کشور عزای عمومی و تعطیلی ادارات دولتی را اعلام کرد. قرار است نشست فوق العاده هیئت‌وزیران هم تا ظهر امروز برگزار شود.

نخست وزیر لبنان هم از برقراری حالت فوق العاده در لبنان برای دست کم دو هفته خبر داد. حسان دیاب گفت: به سرعت کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حادثه انفجار بندر بیروت تشکیل می‌شود. نخست وزیر لبنان افزود: بدون مجازات عاملان، از این فاجعه نخواهیم گذشت، دیاب از کشور‌های دوست خواست به کمک این کشور بشتابند.

شماری از کارکنان سفارتخانه‌های مستقر در بیروت و ۴۸ نفر از کارکنان دفتر سازمان ملل در بیروت در میان مجروحان حادثه هستند. حادثه روز سه شنبه حوالی ساعت ۱۹ به وقت محلی رخ داد. گمرک لبنان اعلام کرد یک علت نامشخص سبب آتش سوزی و در پی آن انفجار در انبار مخازن نیترات آمونیوم شده است. صدای انفجار بیروت در شهر صیدا و منطقه جبل لبنان هم شنیده شد. انفجار بقدری مهیب بود که به گفته استاندار بیروت تقریباً نیمی از منطقه اداری بیروت در این انفجار ویران شده است. وزارت بهداشت لبنان اعلام کرد: در پی این حادثه انبار‌های دارو به شدت آسیب دیدند؛ ۹۰ درصد دارو‌های ضدسرطان نابود شدند. وزیر اقتصاد لبنان هم گفت: حجم خسارات بسیار گسترده است و همه گندم‌های موجود در بندر از بین رفته است. برق بخش وسیعی از بیروت همچنان قطع است.
براساس گزارش‌ها نزار نجاریان، دبیرکل حزب کتائب لبنان بر اثر شدت جراحات جان باخت. همسر و دختر نخست‌وزیر لبنان نیز در این انفجار زخمی شده اند. بیمارستان‌های بیروت هم از مردم برای اهدای خون کمک خواسته اند. حزب الله در بیانیه‌ای با ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حادثه بندر بیروت اعلام کرد همه امکانات خود را برای امداد رسانی به مردم بیروت بسیج کرده است. حزب الله اعلام کرد: این فاجعه دردناک و تبعات ویرانگر و خطرناک آن همبستگی و وحدت همگی را می‌طلبد. مقامات جمهوری اسلامی ایران هم با ابراز همدردی با ملت لبنان اعلام کردند اماده هر نوع کمک به مردم لبنان هستند. رئیس مجلس در پیامی حادثۀ فاجعه‌بار و بسیار تلخ انفجار در بیروت را به ملت و دولت لبنان تسلیت گفت و اعلام کرد: ایران مثل همیشه آماده هرگونه همکاری و کمک است.
وزیرامورخارجه کشورمان هم با ابراز همدردی با مردم و دولت لبنان در واکنش به انفجار در بندر بیروت گفت:ذهن و دعای ما با مردم بزرگ و مقاوم لبنان است. دکتر نمکی وزیر بهداشت نیز در نامه‌ای به همتای لبنانی آمادگی ایران برای کمک‌های درمانی و بهداشتی را اعلام کرد.
برچسب ها: بیروت ، انفجار ، بندر ، حزب الله
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °