تلاش قوه قضائیه کمک به استمرار چرخه تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۷۹۸۸۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در برنامه صبحگاهی چاپ اول شبکه خبر گفت: تلاش قوه قضائیه کمک به استمرار چرخه تولید با استماء مشکلات جامعه کارگری و جلوگیری از بیکار شدن آنهاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در برنامه چاپ اول شبکه خبر، ایام فرخنده و خجسته و میلاد امام هادی علیه السلام، عید سعید غدیر را به همه مردم جامعه اسلامی و همچنین روز خبرنگار را به جامعه خبری تبریک گفت و برای همه خبرنگاران در انجام رسالت و ماموریت اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق و شفاف برای مردم آرزوی توفیق کرد.


اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که یکی از اولویت‌های مهم و اساسی قوه قضاییه در سال ۹۹ مبارزه با فساد است، در مورد برگزاری دادگاه‌های مفاسد ویژه اقتصادی توضیح دهید و آیا این روند قاطع ادامه دارد، عنوان کرد: ابتدائا خواهان این هستیم که هیچگونه فساد به ویژه فساد اقتصادی در کشور نباشد، به همین جهت در این مسیر با همکاری بخش‌های مختلف شناسایی بستر‌های فسادزا، زمینه‌های بروز فساد و اصلاح ساختار‌های معیوبی از سوی نهاد‌های متولی را در اولویت‌های خودمان قرار دادیم تا هر روز خبری از بروز مفاسد نداشته باشیم.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: در قواعد حکمرانی، لازمه‌اش وجود دادگاه است. دادگاه باید با صلابت، اقتدار و قاطعیت آنگاه که با مصادیق، مظاهر و نمونه‌هایی از فساد مواجه می‌شود، برخورد کند. البته این موضوع باید توأم با قانون‌مداری و مهربانی باشد؛ اما صلابت و اقتدار شان و رسم دادگاه به ویژه در برخورد با مفاسد مهم و کلان و آنچه که دغدغه ذهنی مردم ما است.

وی بیان داشت: حتی در فرضی که شاهد بروز فساد نباشیم دادگاه‌ها خواهد بود و اندک و معدود موارد بروز مفاسد اقتصادی را قاطع‌تر از آنچه که تا امروز مردم ما مشاهده کردند، رسیدگی خواهند کرد و کسانی که به حقوق دیگران به ویژه به حقوق عامه و در حوزه اقتصادی در این شرایط تنگ‌های اقتصادی، تعدی و تجاوز می‌کنند، مطمئن باشند که قوه قضاییه با صلابت و اقتدار با آن‌ها برخورد می‌کند.

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: قوه قضاییه در برخورد با بخش‌های مختلف من جمله جامعه مطبوعاتی اصلاح رویه و بازنگری داشته است و سعی کردیم سختگیرانه برخورد نکنیم البته چک سفید امضا هم به کسی نداده‌ایم. رویه قضایی در برخورد با تخلفات توام با مداراست

اسماعیلی گفت: در مورد وضعیت زندان‌های ما بعضا در رسانه‌های معاند تحریف صورت میگیرد در حالیکه ما در این مورد نسبت به بسیاری از کشور‌های مدعی جلوتر هستیم. سفیر استرالیا با زندانی که اعمال مجرمانه‌‍ای در کشور ما انجام داده و تبلیغ میشد اوضاع جسمی خوبی ندارد ملاقات داشت. بعد از دیدار سفیر مصاحبه کرد و گفت این فرد در سلامت کامل است و شرایط نگهداری وی مطلوب بود. پس از این صحبت‌ها برخی از مدعیان حقوق بشر از سفیر استرالیا انتقاد کردند که چرا این حرف‌ها را زدی.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: امروز حدود ۶۰ هزار نفر از زندانیان ما در مرخصی هستند و از صدهزار نفر با عنایت مقام معظم رهبری و عفوی که در عید گذشته داده شد تعدادی ازاد شدند و از تسهیلات قانونی استفاده کردند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °