افزایش تولید خودرو با وجود تحریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:51 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۹۰۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
معاون امور صنایع وزارت صمت از افزایش تولید در سال جاری با وجود محدودیت‌های ایجاد شده برای صنعت خودرو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت صنعت؛ آقای مهدی صادقی نیارکی در حاشیه بازدید از ایران خودرو گفت: اقدامات خوبی در این صنعت صورت گرفته است که در این راستا ایران خودرو توانسته در حوزه توسعه ساخت داخل و هم در خصوص طراحی و تکوین محصولات گام‌های خوبی بردارد.
وی افزود: ایران خودرو سعی کرده با نوآوری بر روی پلتفرم‌های موجود خود و با بهبود‌هایی که بر روی محصولات خود انجام می‌دهد، محصولات متنوع و با کیفیت بهتری را به بازار عرضه کند و این بسیار ارزشمند است.
صادقی نیارکی در مورد تعهدات معوق ایرانخودرو گفت: ایران خودرو توانسته که با افزایش تولید و کیفیت محصولات، و با شتاب مناسب، تعهدات معوق خود را نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته کاهش دهد و مجموع این حرکت‌ها سبب عرضه بیشتر خودرو به بازار شده است.
وی با اشاره به اهتمام بالای مجموعه خودروسازان برای ساخت داخل و خودکفایی محصولات افزود: باید توانمندی تولید خودرو از زمینه دانش فنی و بومی گرفته تا توان فنی مهندسی خودروسازان و قطعه سازان داخلی و تمامی زیر مجموعه‌های آن به بالاترین میزان افزایش پیدا کند.
معاون امور صنایع وزارت صمت نقش طرح‌های فروش فوق العاده و پیش فروش‌های صورت گرفته خودرو را در تنظیم بازار موثر دانست و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو باید ۶۰ درصد تولید به تعهدات جاری و معوق اختصاص یابد و ۴۰ درصد مابقی می‌تواند در قالب طرح‌های فروش فوق العاده، پیش فروش‌های سالانه و مشارکت در تولید به کار گرفته شود.
وی افزود: بر اساس این مصوبه که از اردیبهشت امسال به اجرا درآمد خودروسازان داخلی به طور متناوب طرح‌های فروش متنوعی را به اجرا درآوردند که با دنبال کردن این طرح‌ها و ادامه روند افزایش تولید، افزون بر این که می‌توانند تعهدات خود را به خوبی مدیریت کنند، یقینا بازار به سمت متعادل شدن نیز حرکت خواهد کرد.
صادقی نیارکی گفت: در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و مردم و در این جنگ نابرابر اقتصادی کاری که خودروسازان داخلی انجام می‌دهند، جهاد اکبر است و این دستاورد بزرگی برای مجموع سیاست گذاران صنعت خودرو و حامیان این صنعت است که توانسته اند شرایط خود را به سامان کنند.
برچسب ها: افزایش ، خودور ، تولید ، تحریم
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°