فروش 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:45 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۹۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
بانک مرکزی اعلام کرد در 10 حراج کارگزاری بانک مرکزی، حدود 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی به بانک‌ها و سایر نهادهای مالی واگذار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد؛  فروش اوراق بدهی دولتی با میانگین نرخ بازده 17.5درصد از تاریخ ۱۳ خرداد تا ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ توسط کارگزاری این بانک انجام شده است.

همچنین در راستای تنوع‌بخشی به سبد دارایی‌های مالی نهاد‌های مالی شرکت‌کننده در حراج، اوراق بدهی دولتی با سررسید‌های متنوعی از ۱ تا ۴ ساله عرضه شده که طی ۱۰ حراج یاد شده، نرخ بازدهی اوراق بدهی دولتی با سررسید‌های ۱ تا ۴ سال به ترتیب در حدود ۱۸.۳، ۱۹، ۱۷.۱ و ۱۶.۷ درصد بوده است.


ذکر این نکته ضروری است که در ۱۰ حراج برگزارشده، بانک‌ها با خرید ۳۶۱ هزار میلیار ریال از اوراق به فروش رفته، در حدود ۷۲.۴ درصد از خرید اوراق بدهی دولتی را به خود اختصاص داده‌اند؛ علاوه بر آن صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین سرمایه با خرید ۲۵ هزار میلیارد ریال و سایر سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی در فرایند خارج از حراج و از طریق بورس (در نرخ‌های کشف شده از حراج) با خرید ۱۱۲ هزار میلیارد ریال به ترتیب سهم ۵.۱ و ۲۲.۵ درصدی از خریداران اوراق بدهی دولتی را داشته‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°