بهره برداری از سه طرح پتروشیمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:23 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۹۴۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
سه طرح پتروشیمی امروز با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مجتمع متانول کاوه در شهرستان دیر و مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه و همچنین واحد تولید کاتالیست در پتروشیمی لرستان امروز با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
این سه طرح در مجموع با سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد و ۵۷ میلیون دلار بیش از ۴ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه می‌کند.
مجتمع پتروشیمی متانول کاوه با ظرفیت تولید روزانه ۷ هزار تن متانول با گرید AA بزرگ‌ترین تولیدکننده متانول جهان محسوب می‌شود که در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار در سواحل غربی شهرستان دیر استان بوشهر واقع در پارس شمالی احداث شده است.
پتروشیمی کاوه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وارد مدار تولید شده و ساخت اسکله اختصاصی در سواحل خلیج‌فارس در مجاورت مجتمع کاوه برای صادرات محصولات تولیدی از مزایای این طرح است.
پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه هم با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول امروز با دستور رئیس جمهور افتتاح می‌شود. این مجتمع یکی از ۱۷ طرح پتروشیمی وعده داده شده وزیر نفت برای افتتاح در سال ۹۹ است که در عسلویه به بهره برداری خواهد رسید.
کار احداث پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و امروز این طرح روزانه یک میلیون دلار درآمدزایی دارد.
در لرستان هم تولید سالانه ۱۰۰ تن کاتالیست به بهره برداری خواهد رسید. این کارخانه وظیفه تولید کاتالیست‌های راهبردی صنعت پتروشیمی کشور را برعهده دارد.

برچسب ها: پتروشیمی ، طرح ، افتتاح
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°