مجاهدت و نقش خبرنگاران کم نظیر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:10 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۸۹۵۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
رئیس مجلس شورای اسلامی نقش خبرنگاران را کم نظیر خواند و گفت: اگر زحمات خبرنگاران عزیز و مجاهدت آن‌ها نباشد، صحنه‌های مهم و حیاتی ماندگار نمی‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای قالیباف در آستانه روز خبرنگار پس از بازدید از روند خبررسانی در معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما با حضور در استودیوی خبر نیمروزی، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار تصریح کرد: این ایام متعلق به خبرنگاران است لذا به یاد شهدای خبرنگار در صحنه‌های مختلف امروز بازدید سرزده‌ای از سازمان صدا و سیما داشتیم.
وی افزود: نقش خبرنگاران عزیز انصافا کم نظیر است و اگر زحمات خبرنگاران عزیز و مجاهدت آن‌ها نباشد صحنه‌های مهم و حیاتی ماندگار نمی‌شود.
آقای قالیباف با اشاره به خبرنگاران قدیمی و همچنین شهید و نیز جانبازان حوزه خبررسانی گفت: گاهی برخی پیشکسوتانی را که چهل سال پیش جای شما نشسته بودند، می‌بینیم؛ انصافا امروز زحمات خبرنگاران است که اخبار را به درستی ثبت و نشر می‌دهند و حفظ می‌کنند و تاریخ بقیه و آیندگان را با حقیقت می‌سازند.
رئیس مجلس گفت: ما به عنوان خدمتگزاران مردم وقتی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که اگر تحلیل و ثبت و ضبط شما نباشد، اگر ما هر کاری هم بکنیم، دیده و ماندگار نمی‌شود و ناقص است؛ شما رسالتی در افکار عمومی دارید و به نمایندگی از افکار عمومی مطالبه مردم را دنبال می‌کنید.
رئیس مجلس شورای اسلامی بر نقش خبرنگاران در فرهنگسازی و اطلاع رسانی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.
آقای قالیباف در ادامه گفتگوی خود با خبر نیمروزی شبکه یک سیما افزود: مجلس شورای اسلامی متعلق به همه مردم است و افتخارمان این است که نماینده مردم هستیم و ان شاءالله که بتوانیم هر کار و وظیفه‌ای که داریم به خوبی انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ذینفع اصلی مردم هستند گفت: شغل خبرنگاری شغل سخت و دشواری است.
آقای قالیباف با اشاره به مرحوم رجایی از خبرنگارانی که اخیراً بر اثر بیماری کرونا درگذشت افزود: من از قبل با ایشان آشنا بودم و اقای رجایی از خبرنگاران جوان و متعهد بودند.
وی به بازدید خود از منزل آقای رجایی و دیدار با خانواده وی اشاره کرد و گفت: پدر و پدرخانم ایشان از رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند.
اقای قالیباف افزود: ان شاءالله ما بتوانیم قدردان همه اقشار جامعه به ویژه خبرنگارانی که در صحنه‌های سخت از دوران دفاع مقدس تا کنون و در دوران دفاع از سلامت فعال هستند باشیم. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خبرنگاران همه خطرات مربوط به کرونا را می‌پذیرند تا بتوانند صحنه‌های مهم و حیاتی را ثبت و با فرهنگ سازی افکار عمومی را مدیریت کنند تا از این بیماری در سطح جامعه پیشگیری شود.
وی افزود: حتماً ما هم در این زمینه به سهم خودمان انجام وظیفه خواهیم کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°