ساز و کار ثبت سفارش تا ترخیص کالا از گمرک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:39 - چهارشنبه 09 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۰۰۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
معاون فنی گمرک گفت: استفاده از کد رهگیری بانک و فراخوانی اطلاعات اعلامیۀ تأمین ارز توسط صاحبان کالا و اظهار کنندگان، باعث صحت اطلاعات ثبت سفارش می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهرداد جمال ارونقی با حضور در برنامه گفتگوی ۱۸ و ۳۰ شبکه خبر افزود: در این اتفاق اطلاعات ارسالی از سوی وزارت صمت برای ترخیص کالا‌ها از گمرکات که در بستر سامانه به ما می‌رسید دچار اختلال شده بود و باعث ایستایی در تشریفات ترخیص و اجازه خروج برخی کالا‌ها شد.

ساز و کار ثبت سفارش تا ترخیص کالا از گمرک

وی با بیان اینکه این اختلال و ارتباط با لینک جایگزین با وزارت صمت حداکثر یک هفته به طول انجامید، گفت: گمرک طی این هفت روز درباره کالا‌های اظهار شده، کالا‌های فسادپذیر و داروها، با گشایش یکی از قفل‌ها تشریفات را انجام و آن‌ها را ترخیص کرد.

معاون فنی گمرک با بیان اینکه منشا ارز کالا‌هایی که توسط وزارت صمت ثبت سفارش می‌شود، باید توسط بانک مرکزی تعیین و تایید شود، افزود: مقرر شد فعلا از بین ۱۵۰ فقره کالای ثبت سفارش شده، منشا ارز ۱۰۰ فقره کالا تایید و ثبت سفارش آن انجام شود و به دلیل صیانت از منابع ارزی کشور، کد رهگیری به بانک ارائه و بعد از دریافت کدرهگیری ترخیص کالا صورت پذیرد.

وی گفت: ظرف ۱۶ روز گذشته با تدابیر ستاد اقتصادی دولت، ترخیص کالا‌ها با اولویت کالا‌های اساسی و اجزاء واحد‌های تولیدی انجام شد.

قاسمی کارشناس گمرک در ارتباط تلفنی با برنامه، با مناسب دانستن دریافت کد رهگیری برای ترخیص کالا‌ها در گمرکات در ظاهر گفت: این موضوع نباید به گونه‌ای اجرا شود که مرحله‌ای به سایر مراحل دست و پاگیر موجود اضافه شود.

وی افزود: در حالیکه اکثر سامانه‌ها مرتبا دچار اخلال می‌شوند و سرمایه گذار باید برای ترخیص کالا مراحل دشوار زیادی را پشت سر بگذارد این قانون نباید باعث شود تا او یک مرحله دیگر را هم طی کند.
 
مشروح این گفت و گو را در ویدئوی زیر ببینید:

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۲°