جایگاه ایران در بهبود فضای کسب و کار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:01 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۱۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
با شروع فعالیت پنجره کسب و کار، کل شاخص ایران در سهولت کسب و کار در نظر بانک جهانی در سال 2022 با ارتقای 20 رتبه به 107 خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی فیروزی رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار گفت: بر اساس اعلام بانک جهانی 72 و نیم روز زمان برای شروع فرایند کسب و کار و ثبت شرکت لازم است که امروز با شروع پنجره واحد کسب و کار که بعد از تهران در اصفهان، شیراز و تبریز نیز راه اندازی شد این مدت به کمتر از سه روز کاهش یافت که اکنون برای ثبت شرکت کمتر از سه روز تمامی اقدامات قابل انجام است. 

 امتیاز برای کشور ما برای سال 2022 خواهد بود و در صورت پذیرفته شدن در بانک جهانی، کل شاخص ایران در سهولت کسب و کار و در نظر بانک جهانی با ارتقای 20 رتبه به 107 خواهد رسید.

او افزود: صدور 400 بخشنامه در یکسال نشان دهنده این است که در روز حداقل دو بخشنامه صادر شده است.

رئیس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار گفت: در وزارت اقتصاد دو سال است که 64 اقدام بر اساس پیش فرض های بانک جهانی انتخاب شده است که 4 اقدام مشخص می تواند 50 رتبه ارتقا برای کشور داشته باشد که یکی از این اقدامات پنجره واحد است که 20 واحد ارتقا و .. اقدام سوم لایحه حمایت از سهام داران خرد است که دی ماه از سوی دولت به بانک جهانی ارسال شده که این لایحه نیز می تواند 20 رتبه ارتقا برای کشور داشته باشد و ...

فیروزی گفت: برای جهش تولید نباید سخت گیری به گونه ای باشد که تولید کننده سرمایه خود را در تولید قرار ندهد..

حسین سلاح‌ورزی نایب رئیس اتاق ایران گفت: راه اندازی پنجره واحد برای ثبت شرکت ها، قرار است تا پایان سال همه استان ها را دربرگیرد و بقیه اشکال حقوقی نیز فعالیت ثبت را در همین پنجره واحد خواهند داشت. 

او افزود: جهش تولید به معنی افزایش توان تولید است که نیاز به مجموعه ای الزامات در بستری مناسب دارد. برای افزایش تولید باید هم در بخش تقاضا هم در بخش عرضه شاهد افزایش تولید باشیم و برای تحقق جهش تولید تسهیل مقررارت و هماهنگ کردن شرایط مناسب بیشتر از تامین مالی می تواند موثر باشد.

اگر توقع جهش تولید داریم باید شرایط به گونه ای فراهم شود که کسب و کارها بدون مشکل فعالیت داشته باشند.

 

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط تصویری گفت: یکی از جدی ترین برنامه ها برای کسب و کار قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار سال 90 بوده است که البته قانون خوبی بوده ولی گام ابتدایی بوده و اکنون باید به صورت جدی تر فضا برای کسب و کار آماده شود.

 طغیانی افزود: طرح اصلاح قانون بهبود کسب و کار در صدور مجوزها در مجلس اعلام وصول شده است که می تواند گامی بلند در فضایی که لازم است کسب و کارها رشد کنند، باشد.

 او افزود: اولین گام در جلسه مشترک با اتاق بازرگانی گزارش نظارتی است که باید برای مجلس ارسال شود تا با فراخوان کردن ذینفعان و بررسی مشکلات به اجرای قانون کمک کنیم. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°