کیفیت آموزش در سال جدید متناسب با شرایط دانش آموزان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۹۱۰۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
وزیر آموزش و پرورش: ما متعهد هستیم که آموزش را به همه دانش آموزان ارائه کنیم و امسال هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حاجی میرزایی  وزیر آموزش و پرورش که در حاشیه بازدید از گشایش دو استودیوی فیلمسازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشت با بیان این مطلب افزود: این که برخی از رسانه‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند که افرادی هستند که به اینترنت دسترسی ندارند یا نمی‌توانند از ابزار‌های هوشمند استفاده کنند، جای نگرانی نیست به این دلیل که ما متعهد هستیم آموزش را به همه ارائه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: ما بنابر اولویت حضور، هرجایی که مشکلی باشد از روش‌های دیگری استفاده می‌کنیم، اما اطمینان می‌دهیم که همه دانش آموزان صرف نظر از این که چه وضعیتی دارند از خدمات آموزشی برخوردار می‌شوند.

آقای حاجی میرزایی گفت: همان طور که اعلام کرده ایم عملیات آموزشی ما از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود، اما این که کیفیت ارائه خدمات به چه صورتی خواهد بود، تابع شرایط و شیوه نامه‌های بهداشتی است که از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: سلامت دانش آموزان برای ما فوق العاده اهمیت دارد و ما تلاش می‌کنیم خدمات آموزشی را به کیفیتی ارائه کنیم که برای دانش آموزان و شرایط خاص کشور مشکلی به وجود نیاید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در مناطقی که تعداد دانش آموزان کم است و امکان رعایت فاصله اجتماعی وجود دارد و منعی برای حضور دانش آموزان در کلاس‌ها نیست، آموزش را حضوری انجام می‌دهیم و در مواردی که تعداد دانش آموزان بیش از حدی است که بتوانیم شیوه نامه‌ها را رعایت کنیم تعداد دانش آموزان را تقسیم می‌کنیم و تعدادی را در روز‌های زوج و تعدادی را در روز‌های فرد به مدرسه می‌آوریم.
 
آقای حاجی میرزایی افزود: علت این است که تأکید اصلی ما بر ارائه حضوری آموزش هاست مگر این که با شرایطی مواجه شویم که امکان ارائه خدمات حضوری نباشد.
 
وی افزود: مجموعه تعلیم و تربیت، سال‌های طولانی روش دیگری را رفته و ما امسال نیازمند این هستیم که روش جدیدی را تجربه کنیم. این روش جدید، نیازمند مشارکت کامل خانواده هاست.
 
همزمان با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال تحصیلی گذشته، وزارت آموزش و پرورش تلاش کرد با ارائه آموزش‌های تلویزیونی، سامانه «شاد» و بسته‌های آموزشی، فرصت دسترسی برابر آموزش را برای همه دانش آموزان فراهم کند. این رویه در سال جدید هم دنبال خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۹۹°    ۱۴.۹۹°