هر اقدامی که گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:16 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۱۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه: از هر اقدامی که در جهت گره گشایی از زندگی مردم باشد استقبال می‌کنیم؛ اما هرطرح اقتصادی باید همراه با بررسی کارشناسانه جزئیات (نه صرف کلیات) و اقناع افکارعمومی و نخبگانی همراه باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه، درباره طرح اقتصادی جدیدی که قرار است دولت اعلام کند، گفت: این طرح اقتصادی باید با نظر کارشناسی نخبگان اقتصادی و دریافت دیدگاه های صاحب نظران باشد و بعد از تصویب و تنفیذ، اعلام آن باید با اقناع افکار عمومی صورت گیرد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: چنین طرحی در صورت رعایت این پیش شرط ها می تواند کاری ارزشمند باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: آنچه مردم، نخبگان و مسئولان می پسندند ، این است که اعلام جزئیات هر طرحی باید با اقناع افکار عمومی به ویژه افکار نخبگانی جامعه همراه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: در غیر این صورت این کار ایجاد ابهام و مردم را نگران و نخبگان و فعالان اقتصادی را دچار سرگردانی می کند.

وی اضافه کرد: در مجموعه دولت و مجلس که بحث های کارشناسی درباره مسائل اقتصادی و معیشتی مردم صورت می گیرد ، ​اقناع افکار نخبگانی جامعه بسیار مهم است.

سخنگوی قوه قضاییه در این حال یادآور شد: تاکید رهبر معظم انقلاب به همه مسئولان این است که اقتصاد و معیشت مردم را در اولویت قرار دهند و از هر اقدامی برای رفع مشکلات معیشتی مردم استفاده کنند و قطعاً همه مردم و مسئولان از چنین اقداماتی استقبال می کنند.

 حرکت ماندگار حزب الله باید پررونق ادامه یابد

رئیس قوه قضاییه در ادامه جلسه شورای عالی قوه قضائیه تاکید کرد: باید حرکت ماندگار حزب الله در لبنان پر رونق ادامه یابد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به حادثه دردناک انفجار در بیروت افزود: نباید وحدت و انسجام لبنان آسیبی ببیند و جایگاه مقدسی که برکت مقاومت نیروهای حزب الله یافته است به هیچ وجه خدشه دار نشود.

وی یادآور شد: حزب الله در جنگ 33 روزه حماسه آفرید و مقاومت را در لبنان نهادینه کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: عده ای که نه لبنان را دوست دارند و نه مقاومت را می پذیرند ؛ امروز می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

وی گفت: امریکایی ها، صهیونیست ها و برخی کشورهای اروپایی دنبال فتنه گری در لبنان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: اما آنها سخت در اشتباهند و به هیچ عنوان نمی توانند به اهدافشان در لبنان برسند و هیچ توطئه ای نمی تواند بر ضد مردم لبنان کارساز شود.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: حزب الله امروز برگ زرین عزت، افتخار و اقتدار لبنان است و نمی توانند به آن خدشه ای وارد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی درباره حادثه بیروت همچنین گفت: جراحتی که به لبنان وارد شد همه را متأثر کرد و مهم آن است که همه تلاش کنند از آلام مردم عزیزی که در این مسئله آسیب دیده اند ؛ کاسته شود.

وی گفت: امروز کمک به مردم آسیب دیده لبنان از حادثه انفجار بیروت، وظیفه اسلامی و انسانی است.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: باید درباره عاملان حادثه انفجار بندر بیروت و مقصران و قاصران آن بررسی کافی صورت گیرد و ابعاد آن کامل روشن شود، زیرا روشن شدن ابعاد آن برای مردم لبنان و نیز برای مردم جاهای دیگر دنیا نکاتی دارد.

تحمل تبعیض برای مردم بسیار سخت است

رئیس قوه قضاییه گفت: مردم با کمبودها می سازند اما تحمل جلوه های تبعیض آمیز برای مردم بسیار سخت است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ابتدای جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه هم با تبریک سالروز میلاد باسعادت امام کاظم (ع) گفت: از جلوه های مهم غدیر و آموزه های امام موسی بن جعفر (ع) اجرای عدالت است.

وی گفت: پیام مهم انقلاب اسلامی و نظام اسلامی ما نیز اجرای عدالت است و نظام اسلامی را برپایه عدالت می توان استوار کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: امروز انتظار مردم این است که قوانین در مجلس عادلانه تصویب، در دولت عادلانه اجرا و در دستگاه قضا هم عادلانه داوری و قضاوت شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: اگر اجرای حق و عدالت همراه با دوری از هوی و هوس باشد امری بسیار سهل و آسان است.

وی افزود: عدالت باید به دور از هرگونه نفوذ پذیری و هوی و هوس و بر مدار آنچه رضای خدا و منطبق با قانون اجرا شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: همت ما در دستگاه قضایی در سراسر کشور باید این باشد که اجرای عدالت صورت گیرد و در دستگاه قضاء، اجرای عدالت بدون تبعیض است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°