تاکید وزیر کشور بر جوان‌گرایی و بکارگیری زنان در انتصاب مدیران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:23 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۹۱۴۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
وزیر کشور گفت: در تعیین مدیران دو مقوله کاهش سن مدیران و استفاده از زنان باید مدنظر قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رحمانی فضلی با تاکید بر اهمیت دو مقوله جوانگرایی و استفاده از زنان در سمت‌های مدیریتی، میانگین سنی فرمانداران را ۴۰ تا ۴۲ سال و بخشداران را ۳۰ تا ۳۵ سال ارزیابی کرد و افزود: ۱۶ زن معاون استانداران کشور هستند که ۲ برابر زمان قبل است.

وزیر کشور، امروز دوشنبه در نشست با مجمع سازمان‌های مردم نهاد و جوانان در محل این وزارتخانه، با بیان اینکه سیستم استخدامی براساس قوانین است و جذب در دست مدیران نیست، بر اهمیت دو مقوله جوانگرایی و استفاده از زنان تاکید کرد و گفت: در تعیین مدیران دو مقوله کاهش سن مدیران و استفاده از زنان باید مدنظر قرار گیرد.

امام راحل بیشترین اعتماد را به جوانان داشتند

رحمانی فضلی گفت: حضرت امام (ره) به جوانان بیشترین اعتماد را کردند و در همه امور از جوانان بهره بردند.

وزیر کشور اضافه کرد: جریان تحول، رشد و توسعه را باید با استفاده از نیرو‌های جوان شناسایی کنید و در جهت تقویت جمهوری اسلامی و ایجاد یک شرایط خوب برای زندگی، بهره ببرید.

رحمانی فضلی همچنین در پایان این نشست و در جمع خبرنگاران، مشارکت جوانان در همه عرصه‌ها را مقوم امنیت کشور دانست و گفت: هر چقدر بتوانیم از جوانان در زمینه‌های مختلف بیشتر بهره ببریم و آنان را بیشتر مشارکت دهیم، در تقویت امنیت ملی موفق‌تر خواهیم بود.

وزیر کشور افزود: جوانان با مشارکت خود توانستند در امنیت بخشی مناطق کشور کمک کنند و باید از افکار و اندیشه‌های عالی در کنار قدرت ریسک پذیری جوانان بهره ببریم.

رحمانی فضلی ادامه داد: سمن‌های جوانان یک جایگاه حقوقی در سطح ملی پیدا کرده است و آنان می‌توانند در تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌ها موفق باشند. دولت زمینه‌سازی این تأثیرگذاری رافراهم کرده است و این سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که باید تلاش خود را برای رسیدن به اهداف عالی خود انجام دهند.
 
مشارکت جوانان در همه عرصه‌ها امنیت ساز است

وزیر کشور گفت: مشارکت و تاثیرگذاری جوانان در همه عرصه ها، امنیت ساز است.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه مراسم اعطای اعتبارنامه مجمع ملی سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان در جمع خبرنگاران به نقش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه امنیت اشاره کرد و افزود: ما امنیت را به معنای عام آن می‌بینیم. br/ وی ادامه داد: امنیت، مشارکت، فعالیت و تاثیرگذاری جوانان در همه عرصه‌ها، از جمله حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است که امنیت ساز است.

وزیر کشور گفت: هر چه قدر بتوانیم از جوانان در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در کشور بیشتر استفاده کنیم و آن‌ها را مشارکت بدهیم، در تقویت امنیت ملی و توسعه موفق‌تر خواهیم بود.

رحمانی فضلی افزود: هشت سال تجربه من در وزارت کشور این را به اثبات رسانده است که هر جا جوانان به صورت فعال در قالب تشکل‌ها و سازمان‌ها در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی ورود داشتند، توانستند به ما در امنیت بخشی در کشور و استان‌ها کمک کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت، انرژی بالا، افکار، اندیشه‌های عالی و قدرت ریسک‌پذیری جوانان استفاده کنیم.

وزیر کشور گفت: وزارت ورزش و جوانان نیز گام‌های بلندی در حوزه سمن‌ها برداشته و با اقدام امروز، سمن‌ها جایگاه حقیقی و حقوقی در سطح ملی پیدا کردند که از آن جایگاه می‌توانند هم در تصمیم سازی‌ها و هم در تصمیم‌گیری‌ها موثر واقع شوند. اینکه چقدر می‌تواند اثر داشته باشد، بستگی به فعالیت خودشان دارد. آنچه که به دولت برمی گردد، بسترسازی و زمینه سازی است.

رحمانی فضلی افزود: دولت زمینه‌سازی این تأثیرگذاری را انجام داده است و این سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که باید تلاش خود را برای رسیدن به اهداف عالی انجام دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°