بزرگداشت شهدای مدافع سلامت در چاپ اول
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۷۹۹۱۷۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
دکتر حریرچی در برنامه صبحگاهی چاپ اول شبکه خبر با همراه آوردن عکس دکتر طهماسبی رئیس بیمارستان آمل که بر اثر کرونا درگذشت یاد پزشکان و پرستاران شهید را گرامی داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون کل وزیر بهداشت با بزرگداشت شهدای مدافع سلامت گفت: ما روز شنبه ۴ پزشک و یک پرستارمان شهید شدند ، خانم دکتر مرضیه روشندل فوق تخصص نوزادان بودند، دکتر امیرهوشنگ فلاح متخصص بیهوشی بودند و دکتر منوچهر حاج آقایی شهرستانی که جراح عمومی بودند و دکتر محمد حسین خلیلی و پرستار عزیز محمد شکری؛ که یاد این عزیزان را گرامی می داریم.

دکتر حریرچی در ادامه درباره برگزاری کنکور گفت: در جلسه دیروز چنان که وزیر علوم هم اعلام کردند درباره تعویق یکماه ه کنکور توافق شده و اگر در ستاد ملی کرونا تصویب شود اعلام خواهد شد. 
 
او با بیان این که ۷۰ تا ۸۰ درصد رشته‌ها بدون کنکور دانشجو می‌پذیرند افزود: دیروز جلسه‌ای تشکیل شد که روسای کمیسیون‌های آموزش عالی و بهداشت درمان و وزرای بهداشت درمان و وزیر علوم و تعدادی از نمایندگان مجلس و تعدادی از معاونین وزرا و رئیس سازمان سنجش حضور داشتند و آنجا درباره برگزاری کنکور بحث شد، پروتکل‌های وزارت بهداشت در کنکور نسبت به پروتکل دکتری و ارشد سخت‌تر است و ارزیابی ما این بود که آزمون های دکتری و ارشد مناسب برگزار شد، اما شرایط را سختگیرانه‌تر کردیم و فاصله اجتماعی را به ۲ متر رساندیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: مواردی که ما اعلام کرده بودیم عزیزان وزارت علوم گفتند رعایت پروتکل‌ها در برخی مناطق وجود ندارد و قرار شد به صورت اضطراری در ستاد کرونا امروز مطرح شود و همانطوری که وزیر علوم هم اعلام کردند توافقی شده برای تاخیر یکماهه اگر تصویب شود.
 
حریرچی همچنین افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی، هیچ وقت شرایط سفت و سختی در کشور ایجاد نکردیم.

معاون کل وزارت بهداشت، ادامه داد: ماه رمضان و تعطیلات نوروز باعث کاهش روند ابتلاء شد و ثابت گردید که ترس مردم از کرونا منجر به روند نزولی آمار بیماری گردید.

او با بیان این که موارد جدید ابتلاء به دنبال رها شدن پروتکل‌های بهداشتی از اواسط خرداد رخ داد، گفت: در خرداد تا تیر به حدود ۲۰ درصد رسید و در حال حاضر به حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد رسیده است.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: وقتی ۵۰ درصد مردم رعایت نکنند، زحمات آن ۵۰ درصد را که رعایت می‌کنند، زیر سوال می‌برد.

حریرچی گفت: موارد بستری روزانه ما به دو هزار مورد کاهش یافته بود و سرایت پذیری کرونا الان به ۳ الی ۹ برابر رسیده است، اما شدت بیماری زایی آن هنوز ثابت نشده است.

او با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی موارد بستری‌ها، افزود: این کاهش آمار دلیل نمی‌شود که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نادیده بگیریم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹.۷۹°    ۲۳.۹۹°