دریافت وجه برای کلاس‌های فوق برنامه تخلف است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:20 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۹۲۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
مدیرکل پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش: دریافت وجه برای کلاس‌های فوق برنامه در مدارس دولتی تخلف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی و پاسخگویی آموزش و پرورش گفت: در مدارس دولتی هیچ کلاس فوق برنامه اجباری نداریم و هرد مدرسه ای که در تابستان امسال اقدام به تشکیل کلاس فوق برنامه اجباری و دریافت وجه از اولیا نموده باشد، تخلف محسوب می شود.

او افزود: در مدارس سمپاد و غیر دولتی و هیئت امنایی نیز باید کلاس های فوق برنامه از مهر به بعد تشکیل شود و در تابستان و ثبت نام مدارس غیر دولتی جز دریافت شهریه مصوب اجازه دریافت هیچ گونه وجهی بابت کلاس های فوق برنامه ندارند.

خانم مظفر گفت: حتی مدارس غیردولتی نیز برای کلاس های فوق برنامه هیچ شهریه ای دریافت نکرده اند،کلاس فوق برنامه در فضای مجازی نیز تشکیل نشده است و در صورت نیاز کلاس های فوق برنامه از مهرماه به بعد به صورت اختیاری تشکیل خواهد شد.

او افزود: اولیا می توانند از طریق سامانه shekayat medu.ir با ورود به سامانه شکایت آموزش و پرورش شکایت خود را ثبت کنند که ظرف 7 تا 10 روز رسیدگی می شود همچنین در لینک گزارش های مردمی اقدام به ثبت گزارش های مردمی کنند که این گزارشها بررسی و پیگیری می شود. 

همه والدین می توانند با ورود به لینک نظارت همگانی بر فرایند ثبت نام نسبت به عدم دریافت وجه غیر از بیمه و کتاب فرم را تکمیل کرده تا اشکالات فرایند ثبت نام برطرف شود.

او درباره برگشت وجه کلاس های برگزار نشده سال قبل مدارس نیز گفت: در ابلاغ بخشنامه خردادماه به مدارس مبنی بر برگزار نشدن کلاس ها، سرویس و تغذیه، مدارس موظف هستند هزینه ها را محاسبه و به والدین عودت کنند در غیر این صورت پیگیری و رسیدگی می شود. 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°