نشست رئیس جمهور با مدیران عرصه تولید واکسن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:38 - جمعه 04 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۱۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
رئیس جمهوراز تلاش تولیدکنندگان دارو و واکسن بیماری ها، بویژه واکسن کرونا قدردانی کرد و افزود:خوشبختانه امروز در کشور ما همپای کشورهای پیشرفته دنیا ، گام های مهمی در زمینه تولید دارو و واکسن این بیماری برداشته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در نشست با جمعی از مدیران نقش آفرین در عرصه تولید دارو و واکسن در بخش‌های مختلف اعم از دولتی، عمومی و شرکت‌های دانش بنیان، تاکید کرد: به مردم عزیز اطمینان می‌دهیم که دانشمندان، محققان و متخصصان جوان کشور در شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مسئول با انگیزه بالا و تلاش شبانه روزی برای تولید دارو و واکسن کرونا تلاش می‌کنند و دولت نیز حمایت لازم و کامل را از این تلاش‌ها انجام می‌دهد.

آقای روحانی با تاکید بر اینکه تلاش برای تولید دارو و واکسن مورد اطمینان برای درمان و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به این معنا نیست که در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، تردید داشته باشیم، گفت: تا زمانی که واکسن و داروی مورد تایید این ویروس در اختیارمان قرار نگیرد باید اجرای دقیق و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در دستور کار همه ما باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد: پروتکل‌های بهداشتی درهمه امور و مراسم‌ها اعم از مراسم عبادی مستحب و واجب باید به صورت کامل اجرا شود، ضرورت این موضوع به حدی است که حتی فریضه واجب حج هم امسال برگزار نشد و میزبان مراسم حج و همچنین کشور‌ها به این نتیجه نرسیدند که این مراسم عبادی واجب امسال برگزار شود.

آقای روحانی با بیان اینکه درهمه مراسم ها، همه باید پروتکل‌های بهداشتی را دقیق و کامل رعایت کنیم، گفت: همانطور که آیین‌های ماه رمضان با رعایت دستورالعمل‌ها برگزار شد، عزاداری‌های ماه محرم نیز برگزار می‌شود و ما این معنویت را نیاز داریم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به فعالیت‌های تحقیقاتی انجام شده در زمینه مقابله با ویروس کرونا، افزود: شیوع ویروس کرونا در کنار مشکلاتی که برای مردم و کادر درمان کشور ایجاد کرد، یک فرصت تحقیقات علمی و انجام یک تلاش پژوهشی فوق العاده را ایجاد کرده است و محققان و گژوهشگران کشور با همه توان بسیج شده اند تا در سریع‌ترین زمان برای مهار این ویروس عالمگیر اقدام کنند.

آقای روحانی با بیان اینکه شیوع این بیماری شرایط خاصی برای دنیا ایجاد کرده است، گفت: باید تلاش در دو مسیر تولید دارو و واکسن برای درمان و پیشگیری از ابتلا به این ویروس با قدرت ادامه یابد.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده درمورد اقدامات انجام شده برای تولید واکسن کرونا بااستفاده از شیوه‌های مختلف، گفت: تولید واکسن‌های مورد نیاز جامعه همیشه از تاکیدات دولت یازدهم و دوازدهم بوده است و امروز با توجه به شیوع ویروس کرونا در مرحله‌ای هستیم که همه باید در بخش دانش فنی تولید این واکسن مورد حمایت قرار گیرند.

آقای روحانی با تاکید بر اینکه هر شیوه‌ای که در تولید واکسن بیشتر مورد تایید قرار گیرد از حمایت بیشتر دولت برخوردار خواهد بود، افزود: خوشبختانه امروز در کشور ما همپای کشور‌های پیشرفته دنیا گام‌های مهمی در زمینه تولید دارو و واکسن این بیماری برداشته شده است.

رئیس جمهور حمایت از توسعه شرکت‌های دانش بینان را ازاولویت‌های دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و افزود: افزایش تعداد این شرکت‌ها از ۵۰ به ۵۰۰۰ شرکت دلیل روشنی برای حمایت دولت از توسعه شرکت‌های دانش بنیان است و خوشبختانه امروز شاهدیم که این شرکت‌ها نتایج خوبی تقدیم جامعه کرده و آماده ورود به بازار بورس هستند و در سطح دنیا نیز عرض اندام می‌کنند.

آقای روحانی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه درمان مبتلایان به ویروس کرونا در موج‌های اول و دوم بیماری شاهد موفقیت‌های خوبی از سوی کادر درمان و بیمارستانی کشورهستیم، گفت: ملت ایران برغم خطرات ویروس، شاهد توانمندی محققان و متخصصان کشور بوده اند.

رئیس جمهور با اشاره به ناشناخته بودن ویروس کرونا و مشخص نبودن زمان دقیق پایان این بیماری عالمگیر، گفـت: با توجه به اینکه ساخت واکسن مورد تایید زمانبراست همچنان باید با رعایت اصول بهداشتی خود را درمقابل این ویروس مصون نگه داریم و محققان، متخصصان و کادر درمانی و پرستاری را در راه مقابله با این بیماری یاری کنیم.

آقای روحانی با اشاره به انتظارات مطرح شده از سوی مدیران نقش آفرین در عرصه تولید دارو و واکسن، اعم از ضرورت خرید تضمنی واکسن از سوی دولت، گفت:دولت خرید محصول تولید شده مورد تایید را تضمین می‌کند و برای ارائه تسهیلات مورد نیاز شرکت‌ها در این زمینه از هرگونه کمکی دریغ نخواهد کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: علت تشکیل این جلسه این بوده است که اطمینان داشته باشید دولت در این مسیر از شما حمایت خواهد کرد و مطمئن هستم که در این راه و حرکت امیدوارانه به نتیجه خواهیم رسید.

پیش از سخنان رئیس جمهور، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و تحقیقاتی رئیس جمهور گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی بخش‌های دولتی، عمومی و شرکت‌های دانش بنیان برای تولید دارو و واکسن کرونا ارائه کردند و در ادامه تعدادی از مدیران نقش آفرین در این زمینه با ارائه گزارشی از روند پیشرفت کار، نیاز‌ها و نکات مورد نظر خود را مطرح کردند.

ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، درخواست خرید تضمینی واکسن تولید شده مورد تایید از سوی دولت، ارائه تسهیلات و کمک‌های مورد نیاز شرکت‌های فعال در زمینه تولید دارو و واکسن از جمله خواسته‌های مطرح شده بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°