شرایط استفاده مودیان از ماده 97 برای پرداخت مالیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:51 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۹۲۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
مسیحی، معاون سازمان امور مالیاتی: باتوجه به اینکه روش محاسبه مالیات تغییر کرده است، از مودیان می خواهیم با هر سطح فعالیت، اظهارنامه خود را ارائه کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت:در ماده 100 مالیات های مستقیم به سازمان امور مالیاتی اجازه داده شده که برخی مودیان مالیاتی را از نگهداری اسناد و مدارک معاف کند و مالیات آنها را به شکل مقطوع تعیین کند.

او افزود: این قانون امسال مودیانی را شامل می شود که مجموع فروش کالا و خدمات آنها 190 میلیون تومان است و دسته سوم و دوم تنظیم دفاتر که سطح درامدی آنها زیر یک میلیارد تومان است و مشاغلی که سطح درامدی آنها بین یک تا سه میلیارد تومان است و مشاغلی که کار خدماتی دارند را شامل می شود. 

او گفت: مالیات مقطوع فقط اشخاص حقیقی را شامل می شود و قابل تسری به اشخاص حقوقی نیست. در مالیات مقطوع پیگیری وجود ندارد و از تسلیم اظهارنامه و  اسناد و مدارک هم مستثنی هستند.

برای تسلیم مالیات مشاغل تا پایان مرداد مهلت داده شده و با توجه به اینکه 31 مرداد روز جمعه است صاحبان مشاغل ملکف هستند تا روز شنبه اول شهریور نهایت تسلیم اظهارنامه و بهره مندی از مشوق مالیاتی ماده 100 را داشته باشند

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: سیاست راهبردی هوشمند سازی نظام مالیاتی مبتنی بر داده و اطلاعات و ارائه صادقانه از سوی مودیان مالیاتی است.

محمد مسیحی گفت: مودیان خرد با استفاده از ظرفیت تبصره ماده 100 به صورت مقطوع تعیین می شوند و سایر مودیان نیز می توانند از ظرفیت ماده 97 (اظهار صادقانه) استفاده کنند.

او افزود: با توجه به اینکه نحوه تشخیص مالیات تغییر کرده بنابراین برای استفاده از ماده 97 برای پرداخت مالیات، از مودیان می خواهیم با هر سطح فعالیت، اظهارنامه خود را ارائه کنند. 

او گفت: در صورت تسلیم نکردن اظهارنامه مالیاتی نمی توانند از تسهیلات مالیاتی استفاده کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°